Home / Aktualności / gry / StarCraft II Legacy of the Void – poradnik dla początkujących

StarCraft II Legacy of the Void – poradnik dla początkujących

legacy-of-the-void

Legacy of the Void, to najnowszy dodatek do niezwykle popularnej gry StarCraft II, a która swoją popularność przekłada na pieniądze dzięki wielu zawodom. Poradnik ten zatem może z początku stanowić niezłą zabawę, a później jeśli złapiecie bakcyla – źródło zarobków. Esport bowiem nieustannie rośnie w siłę, każdego roku przyciągając przed monitory coraz większe rzesze fanów i potencjalnych zawodowców, skuszonych olbrzymimi pulami nagród.

 

Liczba sponsorów i organizacji aktywnie uczestniczących w budowaniu tej specyficznej branży stale rośnie, podobnie jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowsze zespoły. I co prawda StarCraft II nie jest już na samym szczycie esportu, to nadal jest to jedna z absolutnie najważniejszych – i moim zdaniem najpiękniejszych – dyscyplin. Chociażby dlatego, że to właśnie dzieło Blizzarda zapoczątkowało całe to szaleństwo.

 

Wraz z wydaniem ostatniej części trylogii, na którą składa się StarCraft II, zatytułowanej Legacy of the Void, świat sieciowych rozgrywek w tym RTS-ie zmienił się drastycznie. Jest to świetna okazja do wejścia na scenę nowych graczy, a żeby nieco Wam pomóc w zdobywaniu punktów na ladderze powstał niniejszy poradnik.

 

 

  1. Wprowadzenie
  2. Czym jest StarCraft
  3. Słowniczek
  4. Rasy
  5. Porady (Pytania i odpowiedzi)

 

O użytkowniku Oskar Kuźniak

Informatyk, pasjonat, ponad 5 lat doświadczenia jako dziennikarz growy dla dużych polskich serwisów. Tysiące newsów, recenzji, wywiadów, testów (w tym sprzętu) oraz organizacji społeczności i turniejów esportowych.