Home / Aktualności / Stacja ładująca HAMA (3+2XUSB) – samochodowe centrum zasilania

Stacja ładująca HAMA (3+2XUSB) – samochodowe centrum zasilania

W ofercie firmy HAMA pojawiła się nowa samochodowa ładowarka USB, która powinna szczególnie zainteresować osoby często podróżujące autem w większym groni lub zabierające ze sobą dużo sprzętu ładowanego poprzez złącza USB. Dzięki  opisywanej w niniejszej wiadomości stacji możemy jednocześnie ładować do pięciu urządzeń, czyli np. 5 smartfonów lub smartfon, kamerę, tablet, głośnik Bluetooth i nawigację GPS.

Wykorzystując najnowszy produkt firmy HAMA – czyli samochodową ładowarkę 3+2XUSB: 10A możemy pozbyć się często spotykanego ograniczenia, jakim jest jedno złącze zapalniczki, do którego połączamy ładowarkę lub konieczność podłączania do niego nierzadko nie najlepiej funkcjonujących rozgałęziaczy.

Bohaterka tego newsa jest przemyślnie zaprojektowanym urządzeniem, tak by wygodnie mogli z niej korzystać zarówno kierowca jak i pozostali pasażerowie samochodu (dwa porty USB znajdują się we wtyczce podłączanej do gniazda zapalniczki, a pozostałe 3 – na koncentratorze, umieszczonym na 2-metrowym przewodzie przedłużającym. Co ważne w zestawie znaleźć można również zaczep do montowania koncentratora.

Gniazda USB na wtyczce dostarczają prąd ładowania 4,8 A (2x 2,4 A), zaś te umieszczone na koncentratorze – w sumie 6 A. Co ważne, ładowarka wyposażona jest układ elektroniczny rozpoznający podłączone urządzenie i dopasowujący prąd ładowania do jego wymagań, dzięki czemu użytkownik może być pewien, że jego smartfon/tablet/kamera/power bank itp. zostanie naładowany w optymalnym czasie i bez ryzyka uszkodzenia akumulatora.

Nowość firmy HAMA wyróżnia się również nowoczesnym, stylowym wyglądem – ładowarka należy bowiem do ekskluzywnej serii akcesoriów Prime Line. Cenę urządzenia ustalono na 129 złotych. W zestawie z ładowarką nabywca znajdzie zaczep do mocowania oraz instrukcję obsługi.
Stacja ładująca HAMA (3+2XUSB) 01

Stacja ładująca HAMA (3+2XUSB) 03

Stacja ładująca HAMA (3+2XUSB) 02

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.