Home / Aktualności / Sprzedaż PlayStation 5 tak samo mocna jak poprzednika

Sprzedaż PlayStation 5 tak samo mocna jak poprzednika

Mocna sprzedaż PS4 widać nie oznaczała końca dominowania Sony na rynku, mimo wzmożonych wysiłków ze strony Microsoftu na zmianę sytuacji z tym związanej. Bazując na nowym raporcie firmy Ampere Analysis konsola Sony PlayStation 5 jest dotychczas liderem sprzedaży nad Xbox Series X / S w pierwszym kwartale tego roku kalendarzowego.

Wspomniany raport pokazuje, że ​​zarówno standardowa konsola PS5, jak i zubożona Digital Edition sprzedały się łącznie w ilości 2,83 miliona egzemplarzy do końca marca. To ponad dwukrotnie więcej niż dotychczasowa sprzedaż Xbox Series X / S, która wynosi 1,31 miliona sztuk.

To powiedziawszy, warto zauważyć, że obie rodziny konsol są ograniczone podażą z powodu niedoborów komponentów w związku z czym klienci mogą po prostu kupować to, co jest dostępne, a przewaga Sony niekoniecznie musi przekładać się na większy udział rynkowy Sony w perspektywie długoterminowej.

Sony podało w zeszłym miesiącu, że w pierwszym kwartale sprzedało 3,3 miliona konsol PS5, co oznacza, że ​​wiele jednostek nie dotarło do klientów, a zamiast tego mogło być w posiadaniu skalperów. Xbox nie udostępnia już konkretnych danych dotyczących sprzedaży, więc trudno o nich coś więcej powiedzieć.

Rzeczywiście, zarówno Sony, jak i Microsoft nadal borykają się z niedoborami kluczowych komponentów, co uniemożliwia im wyprodukowanie tylu, ile chciałyby zaspokoić popyt. Sony ocenia, że ​​problemy z zapasami potrwają do 2022 r., Podczas gdy Microsoft jest nieco bardziej optymistyczny.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.