Home / Aktualności / Spory (bo dwucyfrowy) wzrost wydajności ze sterownikami AMD Adrenalin 18.2.3

Spory (bo dwucyfrowy) wzrost wydajności ze sterownikami AMD Adrenalin 18.2.3

Wiadomo nie od dziś, że producenci lubią się przechwalać. Póki co, nie możemy potwierdzić czy AMD ze swoimi sterownikami Adrenalin 18.2.3 dedykowanymi kartom Radeon blefuje czy nie, ald jeśli chodzi o niektóre gry, obiecywana jest dwucyfrowa różnica w porównaniu ze starszymi driverami.

Podczas gdy w Final Fantasy XII: The Zodiac Age AMD wzrostu wydajności kształtuje się na poziomie 13-20 procent, tak w Sea of Thieves, grze, która ma szansę stać się hitem tego roku, gracze mają zobaczyć nawet 39 procentowy wzrost wydajności grafiki. Siódma część Final Fantasy przetestowana została na RX Vega 56 (8GB) oraz Radeon RX 580 (8GB) w rozdzielczości 2560 x 1440 czyli 2K i gdy na pierwszej karcie osiągnięto wzrost 13 procent, tak na drugiej już 20 procent.

Mając do dyspozycji te same karty, wspomniane 39 procent zobaczył Radeon RX 580 (8GB), podczas gdy mocniejsza Vega 64 (8GB) zadowolić musiała się 29 procentami, które nadal są dosyć dobrym wynikiem.

Sterowniki Adrenalin 18.2.3 naprawiają także szereg zauważonych błędów w tym:

  • błędy w wyświetlaniu obrazu podczas oglądania filmów na monitorach wykorzystujących technologię FreeSync (migotanie)
  • problemy z przełączaniem minimalnych / maksymalnych wartości ustawień w grach (systemy wielo-monitorowe wykorzystujące FreeSync)
  • Błędy przy wykorzystaniu mgły i dymu w grze Fortnite przy niektórych ustawieniach graficznych
  • Powtórki (replaye) zarejestrowane przy pomocy Radeon ReLive miały dotychczas zniekształcone audio
  • Wyeliminowane wychodzenie z gry Middle-earth: Shadow of War spowodowane problemami z implementacją tej gry z wykorzystaniem Universal Windows Application
  • Zawieszanie się gry For Honor

To tylko niektóre korzyści wynikające z pobrania najnowszych sterowników AMD Adrenalin 18.2.3. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.