Home / Aktualności / Specyfikacja smartfonu ZTE Grand S Flex, który pojawi się niebawem w Polsce

Specyfikacja smartfonu ZTE Grand S Flex, który pojawi się niebawem w Polsce

ZTE Grand S Flex smartphone

Chociaż ZTE zaprezentowało już ten smartfon w Chinach, gdzie nieco później pojawił się w Czechach, Słowacji i Hiszpanii to teraz ma on się pojawić w Polsce oraz Niemczech i Finlandii.

Ten niezwykle atrakcyjny smartfon o wymiarach 145 mm × 70 mm × 8.9 mm przykuł uwagę wielu z nas w tym naszej redakcji.

Choć poniższa specyfikacja może nie powala na kolana to jeśli tylko cena będzie na odpowiednim poziomie jesteśmy w stanie zapomnieć pustki pod maską ZTE Grand S Flex.


Napędzany dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon MSM8930 posiada 5 calowy ekran 1280 x 720 pikseli (HD) oraz 1GB pamięci RAM, dla użytkownika oddając 16GB na pliki.

Kamera umieszczona z tyłu w jaką jest wyposażony ten smartfon jest typową 8MP kamerą z poświetleniem Flash LED, podczas gdy z przodu dysponuje zaledwie 1MP sensorem. Pod względem połączeń także otrzymujemy tu standard w postaci  4G LTE, WiFi 802.11 b/g/n, DLNA, Bluetooth 4.0 oraz GPS.

Przynajmniej bateria nie jest na tyle mała aby zbytnio przeszkadzała. Pojemna na 2300mAh powinna w wystarczający sposób napędzić tego pięcio calowca przynajmniej na dzień. Choć oferuje system Android 4.1 Jelly Bean to według zapowiedzi Google odnośnie wsparcia wersji 4.4 KitKat dla słabszych urządzeń także ten smartfon powinien umożliwiać aktualizację do nowszej wersji OS w niedalekiej przyszłośći. Pod względem nakładki systemowej znajdziemy tu Mifavour UI, który jest oczywiście kwestią gustu.

Nie ma niestety jeszcze żadnych informacji odnośnie wyceny tego smartfona przez ZTE. Mając już przynajmniej informację odnośnie pojawienia się go w naszym kraju należy mieć nadzieję, że jego cena zostanie dostosowana do polskich zarobków.