Home / Aktualności / Specyfikacja Samsung Galaxy Tab Pro 10.1

Specyfikacja Samsung Galaxy Tab Pro 10.1

ZSamsung Galaxy Tab Pro 10.1naki na niebie i ziemi wskazują, że Consumer Electronics Show (CES) 2014zbliża się wielkimi krokami. Wiąże się to po części z wieloma wyciekami odnośnie produktów, które mają pojawić się dopiero na wspomnianym pokazie.

Jeden z ostatnich wycieków związany jest z tabletem Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 i za pomocą przeprowadzonych przez kogoś testów AnTuTu, możemy poznać jego specyfikację.


Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 (SM-T520) Specyfikacja

Wynik 33838 osiągniętym przez ten tablet jest naprawdę imponujący. Już na początku wskazywać on może na zastosowanie ośmiordzeniowego procesora. To właśnie potwierdził AnTuTu wskazując Exynos 5420 czyli Exynos 5 pracujący z częstotliwością 1.9 GHz. Procesor ten jest pseudo ośmiordzeniowym procesorem ze względu na nie jednoczesne ich użycie. Jednak co ciekawe wiele źródeł podaje iż jest możliwa praca wszystkich 8 rdzeni poprzez aktualizację oprogramowania. Jeśli tak by się stało to podejrzewamy jeszcze większy wynik w benchmarkach.

Poza procesorem program testowy podał informacje na temat ekranu 10.1 a dokładnie jego rozdzielczości wynoszącej 2560 x 1600 pikseli, czyli takiej jaką Samsung zastosował w Galaxy Note 10.1 2014 edition. Choć nie podano typu tego wyświetlacza to podejrzewamy technologię super AMOLED, którą ten producent powszechnie stosuje w większości swoich urządzeń.

Jak na profesjonalny tablet byśmy się spodziewali wyposażony jest on w dwie dosyć dobre kamery. I tu mała niespodzianka, bo kamerą główną jest 8 MP a druga kamera 2 MP ma być wykorzystywana do wideokonferencji. Tak jak wy, tak i my spodziewaliśmy się 13 MP sensora zastosowanego chociażby w Samsungu Galaxy S4.

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 będzie wyposażony w system operacyjny Android 4.4.2 Kit Kat i ma pojawić się według zapewnień Samsunga w pierwszym kwartale tego roku.

Pozostałymi tabletami, które mogą pojawić się w przeciągu kolejnych trzech miesięcy mogą być Samsung Galaxy Tab 3 Lite (SM-T111) oraz Galaxy Note 12.2 (SM-P900)