Home / Aktualności / Specyfikacja mobilnego procesora SoC AMD „Ryzen C7”

Specyfikacja mobilnego procesora SoC AMD „Ryzen C7”

Już po zeszłorocznym ogłoszeniu współpracy przez firmy Samsung i AMD można było wyczuć, że coś specjalnego wisi w powietrzu. Tym czymś było dostarczenie chipsety do smartfonów z grafiką AMD RDNA 2. Współpraca ta ma na celu dostarczenie pierwszych egzemplarzy na początku 2021 r., kiedy to Samsung prawdopodobnie zastosuje nowe SoC w swoich smartfonach, tym samym konkurując z Razerem czy Asusem o miano gamingowego króla smartfonowego.

Po poprzednich wyciekach informacji można było stwierdzilić, że procesor graficzny GPU w tym procesorze wygrywa z Qualcommem, a procesor graficzny AMD porównany był do Adreno 650. Jednak dzisiaj uzyskaliśmy więcej informacji na temat nowego SoC o nazwie „Ryzen C7″. Nowe specyfikacja wyciekła do sieci, skąd przechycił ją serwis Slash Leaks, ujawniając wiele nowych szczegółów na temat współpracy giganta na rynku smartfonów i lidera na rynku procesorów.

AMD „Ryzen C7” nie pozostawia wątpliwości, że czerwoni poważnie myślą o zaistnieniu na rynku mobilnym. Wyprodukowany w procesie  5 nm przez TSMC, posiada dwa rdzenie Gaugin Pro oparte na niedawno ogłoszonym Arm Cortex-X1, dwa rdzenie Gaugin oparte na Arm Cortex-A78 i cztery rdzenie oparte na Arm Cortex-A55. Ta konfiguracja reprezentuje standardowy procesor big.LITTLE typowy dla smartfonów. Dwa rdzenie Cortex-X1 pracują z częstotliwością 3 GHz, dwa Cortex-A78 na 2,6 GHz, a cztery rdzenie są taktowane niższą, bo wynoszącą 2 GHz częstotliwością. Nie mniej imponujący jest układ graficzny Ryzena C7 oferujący cztery rdzenie RDNA 2, które są taktowane częstotliwością 700 MHz. W porównaniu do Adreno 650, procesor AMD ma być o 45% bardziej wydajny. 

Źródło: Slash Leaks

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.