Home / Aktualności / Karty dźwiękowe / Sound BlasterX G5 – droga ale dobra zewnętrzna karta dźwiękowa 7.1

Sound BlasterX G5 – droga ale dobra zewnętrzna karta dźwiękowa 7.1

Sound BlasterX G5

Sound BlasterX G5, to chytba obecnie jedna z najdroższych zewnętrznych kart dźwiękowych 7.1, nie tylko od Creative Labs, lecz ogólnie dostępna na rynku. Kosztująca ok. 150 dolarów karta została wyposażona w wielordzeniowy chipset SB-Axx1 i wspiera sprzętowo dźwięk SBX Pro Studio. Dodatkowo G5 jest w stanie przekształcić nie do poznania tradycyjny dźwięk stereo do 3D, w tym także ten na słuchawkach.

Jednak karta Sound BlasterX G5 pokazuje swoje możliwości przy treści wielokanałowej, a to m.in. za sprawą 24-bit/192 kHz kodeka, 120dB wzmacniacza DAC USB oraz wzmocnienia słuchawkowego z impedancją 2.2 Oma. Dzięki niemu karta jest w stanie zaoferować dźwięk o naprawdę najwyższej dla ucha jakości, co więcej także dla 600 Omowych słuchawek profesjonalnej jakości.

Dla jednych dodatkiem, dla drugich ułatwieniem stanie się podświetlane pokrętło głośności, tak samo jak logo X przypominające o obecności karty Sound BlasterX G5 na biurku gracza.

Oprócz standardowych wyjść i wejść, karta posiada także wejścia liniowe oraz optyczne, a także port USB z maks. natężeniem 100 mA, pod który możemy podłączyć np. klawiaturę czy mysz jeszcze łatwiej. Na korzyść rozwiązania Creative Labs przemawia mozliwość podłączenia headsetu dla gracza, z dedykowanym gniazdem mikrofonowym.

Nie jesteśmy do końca przekonani, że wszystkie wspomniane funkcje i wyjścia / wejścia, odzwierciedliły by cenę tego urządzenia, gdyby nie dołączone oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine dla PC. Za jego pomocą stworzymy dedykowane grom profile, dostaniemy się do equalizera i ogólnie jeszcze bardziej podbijemy doznania związane z dźwiękiem w grach, przy oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki.