Home / Aktualności / Sound Blaster Z SE – nowe dziecko Creative

Sound Blaster Z SE – nowe dziecko Creative

Choć zintegrowane karty dźwiękowe zadomowiły na dobre na naszych płytach głównych, to mimo tego istnieje spora rzesza fanów modeli Sound Blaster, które przeważnie występują w postaci kart rozszerzeń. Do ich grona dolącza właśnie Sound Blaster Z SE, (Special Edition) posiadający tą samą podstawową specyfikację audio, co jego poprzednik Blaster Z, w tym do 116 dB SNR i bit rate na poziomie 24 bitów / 192 kHz.

Najnowsza wersja karty Creative obsługuje teraz wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 na głośnikach i słuchawkach oraz dyskretny dźwięk 5.1 na głośnikach. Karta oferuje możliwość tworzenia nowych profili dla gier, które zostały zoptymalizowane pod ich kątem, takich jak Fortnite czy PUBG. Co więcej, producent wstępnie dostroił korektory mikrofonu, które kompensują wbudowany mikrofon zestawu słuchawkowego, zapewniając wyraźniejszy czat głosowy.

Sprawne oko, a właściwie wszyscy śledzący nowinki technologiczne zauważą, że Z SE jest bardziej „odgrzanym kotletem” (Blaster Z), niż naprawdę nowym produktem. O ile nie potrzebujemy tylko kilku nowych funkcji, które zapewnia, warto wybrać Blastera Z kosztującego 89 dolarów, a jeśli nie wydając niecałe 110 dolarów można nabyć opisanego tu Blastera Z SE poprzez stronę producenta.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.