Home / Telefonia mobilna / Sony Xperia Z3 Plus – czyli Xperia Z4 w nieco innym wydaniu

Sony Xperia Z3 Plus – czyli Xperia Z4 w nieco innym wydaniu

Sony Xperia Z3 PlusPo niedawnej premierze smartfonu Xperia Z4 w Japonii wszyscy oczekiwali jego pojawienia się w pozostałych zakątkach świata, a zamiast tego dostaliśmy Xperia Z3 Plus, będący nieco zmodyfikowaną wersją Z3.

Sony Xperia Z3 Plus 02

Oferująca 5,2 calowy wyświetlacz 1080p, procesor Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 GB pamięci masowej oraz 20,7 MP aparat główny (sensor Exmor RS z przesłoną f1/2.3 i własnym procesorem przetwarzania obrazu BIONZ) i 5.1 MP sensor selfie, Xperia Z3 Plus w sumie nie powala na kolana. Mamy tylko nadzieję, że 2930mAh bateria oraz system Android Lollipop będą w stanie wykrzesać obiecywane przez Sony dwa dni pracy tego smartfonu na jednym ładowaniu.

Sony Xperia Z3 Plus 01

Smartfon jest bardzo smukły i cienki (grubość to 6,9 mm), a także dosyć lekki gdyż jego waga to jedyne 144 g. Tak jak u poprzednika Sony Xperia Z3 Plus jest zarówno wodo jak i kurzo odporny.

Choć na chwilę obecną nie znamy cen tego urządzenia, to wiemy, że pojawi się on w kolorach czarnym, białym, miedzianym oraz zielono lodowym, z których dwa ostatnie mogą być ekskluzywne dla niektórych operatorów sieci komórkowych.