Home / Aktualności / Sony Xperia Z3 Compact – nowy tablet już wkrótce

Sony Xperia Z3 Compact – nowy tablet już wkrótce

Sony Xperia Z3 Compact
Sony Xperia Z3 Compact to kolejny, wielce oczekiwany tablet który mamy nadzieję zobaczyć podczas tegorocznych targów IFA.

Jako że podejrzewamy iż wygląd nie zmieni się radykalnie w porównaniu do poprzednika Xperia Z2 skupimy się teraz na prawdopodobnej specyfikacji Z3 Compact.

Według najnowszych doniesień tablet ten ma posiadać nieco mniejszy bo 8 calowy ekran Full HD (1920 x 1080 pikseli), nieco podkręcony procesor Snapdragon 801  (wbrew nadziejom co niektórych odnośnie modelu 805), 3 GB pamięci RAM w połączeniu z 16 GB pamięci masowej na pliki. Bluetooth 4.0 i NFC są również pewnymi nabytkami najnowszej Xperii.

Kamera również będzie mocną stroną tabletu Sony Xperia Z3 Compact bowiem producent zdecydował się na zastosowanie 8 MP sensora Exmor RS w tym przypadku. Bateria jest również nie najgorsza bowiem jej pojemność to 4,500 – 5,000mAh. Gwarantować to powinno długi czas pracy zważywszy 8 calową wielkość urządzenia.

Xperia Z3 Compact ma być również jak przystało na obecne standardy wodo i kurzo odporna. Tablet ma konkurować z iPadem Mini oraz nadchodzącym Nexusem. Naszym zdaniem szanse są spore, a wszystko zależy od tego oprogramowania i późniejszych aktualizacji tego tabletu. Sony poprawiło się w tej kwestii lecz konkurencja również nie śpi.

Do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości przyjdzie nam poczekać do 5 września do targów IFA. Czekacie na ten tablet czy może na jakiś inny? Dajcie nam znać w komentarzach.