Home / Aktualności / Sony Xperia Z3 Compact – kolejne informacje w tym specyfikacja

Sony Xperia Z3 Compact – kolejne informacje w tym specyfikacja

sony xperia Z3 compact

Po premierach mniejszych wersji flagowych smartfonów Sony, wszyscy oczekują że kolejna jego iteracja w postaci Xperia Z3 Compact będzie tylko mniejsza wymiarowo a nie pod względem specyfikacji.

Jeśli wierzyć wyciekom informacji i zdjęciu nowego smartfonu Sony, Xperia Z3 Compact będzie napędzana czterordzeniowym procesorem Snapdragon 801 wbrew przypuszczeniom odnoścnie modelu 805 dostępnego w wielu flagowych urządzeniach konkurencji.

Nie byłoby to jeszcze tak źle jako, że procesor ten należy wciąż do jednego z najwydajniejszych a 3 GB pamięci RAM jakie Z3 Compact będzie posiadało nie wchodzi jeszcze na terytorium granicy 64-bitowej bariery pamięci w której Snapdragon mógłby pomóc.

Ekran z kolei ma mieć 4,6 cala i rozdzielczość 1080p. Jednak jedną z najważniejszych cech dzisiejszych smartfonów jest kamera. I tu Sony nie zawiedzie swoich nabywców gdyż ma użyć 20,7 MP sensoru. Co jak co, ale kamery były zawsze mocną stroną urządzeń Sony i nie należy spodziewać się tu innego rozwoju sytuacji.

Według dostępnych informacji Sony ma zaprezentować smartfon Xperia Z3 Compact razem z jego większym bratem Xperia Z3 już we wrześniu na pokazach IFA w Berlinie.