Home / Telefonia mobilna / Sony Xperia M5 niedługo trafi do Polski

Sony Xperia M5 niedługo trafi do Polski

Sony Xperia M5

Jeszcze w sierpniu 2015, smartfon Sony Xperia M5 został po raz pierwszy zapowiedziany i poniekąd niedługo po tym słuch o nim zaginął. Teraz jednak temat powraca przy okazji prawdopodobnej premiery nowej Xperii w Polsce i w Holandii.

Smartfon Xperia M5 pojawił się bowiem na oficjalnej polskiej i holenderskiej stronie Sony, gdzie widniała jego cena 439.95 Euro, czyi niecałe 2 tys. zł za odblokowaną wersję. Jak się dowiadujemy urządzenie ma być dostępne w naszym kraju już 2 lutego, a niedługo po tym pojawić się w pozostałych państwach w Europie.

Poniżej jak możecie sami zauważyć, Sony Xperia M5 to 5 calowy smartfon z rozdzielczością 1080p, ośmiordzeniowym procesorem MediaTek Helio X10 z zegarem do 2,2 GHz, a ponadto oferujący 3 GB pamięci RAM, rozszerzalne do max. 200GB (standardowo 16 GB) pamięci masowej czy 21,5 oraz 13 MP kamery odpowiednio z tyłu i przodu urządzenia.

Jak to zwykle bywa w produktach Sony, tak i tu możemy liczyć na kurzo i wodo-odporność, a także jeśli chodzi o wyświetlacze tej firmy, o niezwykłą czytelność i odwzorowanie kolorów dzięki BRAVIA Engine 2. Smartfon zostanie wyposażony w system Google Android 5.0 (Lollipop) oraz nakładkę UI od Sony.

Xperia M5

Xperia M5 cena i dostepnosc