Home / Aktualności / Sony przeprasza za problemy z PlayStation Network przedłużając abonament

Sony przeprasza za problemy z PlayStation Network przedłużając abonament

PS Plus grudzień 2014
Jako formę pokuty za niedziałającą sieć Playstation network w te  swięta, które odcieły graczy od sieciowych rozgrywek oraz pobierania cyfrowych gier, Sony postanowiło przeprosić w niecodzienny sposób. Czy efektywny, zapewnie niebawem się okaże.

Niemniej jednak japońska firma postanowiła wszystkim, których to dosięgło zaoferować predłużenie abonamentu PS Plus o 5 dni (tak pięć!), w tym którzy korzystali w tym czasie z opcji trial czyli czasowego, bezpłatnego wyprobowania serwisu Sony.

Dodatkowo użytkownicy PS Plus otrzymają 10 procentowy upust na gry, filmy i inne rzeczy w cyfrowym sklepie Sony. Ta oferta ma być realizowana za pomocą kodu, który otrzymają użytkownicy,i który obniży cenę wszystkich zakupów o wspomniane 10 procent przy jednorazowym zakupie (możliwość zakupu większej ilości gier, filmów czy innego rodzaju produktów).

Na oficjalnym blogu PlayStation poinformowano, że kody przedłużające żywotność PS Plus oraz kody na zniżki z sklepie będą wysłane do użytkowników jeszcze w tym miesiącu, bez konkretnych dat póki co.

Przypomnijmy, że grupa Lizard Squad przeprowadziła atak na sieci Xbox Live oraz PS Network 25 grudnia, i choć Microsoft uporał się znacznie szybciej, to sieć Sony pozostała niedostępna przez bezmała 5 dni. Jeden z członków grupy Lizard Squad został już aresztoway w Londynie i czeka na postawienie mu zarzutów.