Home / Aktualności / Sony pochwaliło się swoim nowym kontrolerem VR dla PlayStation 5

Sony pochwaliło się swoim nowym kontrolerem VR dla PlayStation 5

Jeszcze w lutym firma Sony potwierdziła, że ​​opracowuje zestaw do wirtualnej rzeczywistości nowej generacji dla swojej konsoli PlayStation 5. Teraz zaś podzieliła się szczegółami na temat swojego nowego kontrolera VR. W przeciwieństwie do istniejącego kontrolera ruchu PlayStation Move, nowe jednostki przybierają bardziej tradycyjny kształt kuli, który podobno zapewnia graczom większą swobodę. Ponadto mówi się, że kontroler został zbudowany w zgodzie z ideałem ergonomii, co oznacza, że ​​jest dobrze wyważony i wygodny w trzymaniu.

Idealnym przykładem na zaangażowanie się w ideę wirtualnej rzeczywistości jest Hideaki Nishino, wiceprezes ds. Planowania i zarządzania platformą w Sony Interactive Entertainment, który powiedział, że nowy kontroler jest wyrazem ich misji, jaką jest osiągnięcie głębszego poczucia obecności i silniejszego zanurzenia się w doświadczeniach VR. Kluczowe funkcje obejmują wyzwalacze adaptacyjne (po jednym na kontroler) zapewniające wyczuwalne napięcie po naciśnięciu, haptyczne sprzężenie zwrotne zoptymalizowane pod kątem kształtu, wykrywanie palców oraz śledzenie pozycji. Każdy kontroler zawiera też drążek analogowy, przyciski akcji, przycisk uchwytu (na przykład do podnoszenia obiektów w grze) oraz oczywiście spust.

Hideaki Nishino powiedział ponadto, że prototyp nowego kontrolera VR wkrótce trafi do developerów a stąd niezbyt długa droga na sklepowe półki. Czym większa ilość developerów zdecyduje się na produkcje wykorzystujące system wirtualnej rzeczywistości Sony, tym więcej gier pojawi się w sprzedaży. Co więcej, po pogłoskach dotyczących konkurencyjnego rozwiązania dla konsoli Xbox, można podejrzewać, że jest to kolejny trend, którym zostaną zalani gracze. Niemniej w przeciwieństwie do Microsoftu (dwie odmiany Kinect), Sony ma na swoim koncie udane implementacje systemów ruchowych oraz VR. Tym samym japoński producent może w ten sposób jeszcze bardziej uzyskać przewagę na rynku konsol.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.