Home / Aktualności / Sony PlayStation 4 Slim – czy jeszcze bardziej zagrozi Xbox One?

Sony PlayStation 4 Slim – czy jeszcze bardziej zagrozi Xbox One?

PlayStation 4 SlimSony PlayStation 4 Slim czyli jak potwierdzają poufne informacje kolejna iteracja jednej z najpopularniejszej, i obecnie z lepiej sprzedających się konsol nowej generacji, ma szansę pojawić się już niebawem bo podczas E3 2015.

Upokarzając nieco konkurencję w postaci Xbox One, PS4 dzięki ostatnim informacjom ma szansę jeszcze bardziej wyprzedzić Microsoft za pomocą odchudzonej do kości, PlayStation4 Slim i to najprawdopodobniej bez utraty na wydajności.

Pozostaje jednak jedno zasadnicze pytanie. Jak nowa konsola poradzi sobie z odprowadzaniem ciepła z raczej wymagającego procesora AMD?

Niemniej jednak jak widać sytuacja się nieco odwróciła i tak jak kiedyś Xbox 360 był znacznie chudszy i elegancki w stosunku do napakowanej PS3 (wersja pierwotna), tak zarówno obecna, jak i nadchodząca odmiana PS4 Slim reprezentuje odmienną sytuację.

Tak jak poprzednio (kiedy zarówno PS2 Slim jak i dwie wersje PS3 Slim pomogły w nagłym zwiększeniu sprzedaży), tak i teraz może dojść do sytuacji kiedy odchudzona PlayStation 4 może jeszcze bardziej przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść Sony. Jest to coś co zdecydowanie Japończycy potrzebują po ciągłych problemach finansowych.

Naszym zdaniem taka sytuacja jest niezmiernie niebezpieczna dla Microsoftu. Jeśli Sony zdecyduje się na akt desperacji i obniży cenę obecnej PS4, a do tego wyda odchudzoną wersję tej konsoli, Xbox One i Microsoft może to boleśnie odczuć.

Jedynym ratunkiem w tej sytuacji dla giganta z Redmond mogłoby być również obniżenie ceny swojej konsoli, modyfikacja obecnej konfiguracji sprzętowej najnowszego Xboxa, jak również obecnie w fazie rozwoju integracja Windows 10 z Xbox One i możliwością streamingu gier na PC.

Wydaje nam się,  że konfiguracja sprzętowa, musi zostać choć nieznacznie zmieniona gdyż jest to znaczące odchodzenie w stosunku do obecnej konsoli z raczej grzejącymi się podzespołami. Zawsze istnieje również możliwość, iż Sony będzie sprzedawało równolegle chudą i grubą konsolę.

A jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Podzielcie się swoimi wrażeniami z naszymi czytelnikami.

PlayStation 4 Slim 01
PlayStation 4 Slim 02
PlayStation 4 Slim 03
PlayStation 4 Slim 04