Home / Konsole / Sony odblokowuje siódmy rdzeń w PS4 – co to oznacza?

Sony odblokowuje siódmy rdzeń w PS4 – co to oznacza?

Sony PlayStation 4

Na raczej zaskakujący ruch, odblokowując siódmy rdzeń w PS4, zdecydowało się właśnie Sony, próbując tym samym jeszcze bardziej odskoczyć pod względem wydajności względem konsoli Xbox One.

Jak dotąd developerzy mieli do dyspozycji jedynie sześć z ośmiu rdzeni, gdyż dwa wymagane były przez system danej konsoli. Teraz jednak jeden ekstra rdzeń może być przez nich wykorzystany do zwiększenia wydajności w swoich grach, a przez to lepszą rozdzielczość lub większą liczbę klatek.

Niemniej jednak jeden z developerów, studio Larian Studios poinformowało, że przynajmniej w ich przypadku, dodatkowy rdzeń nie spowodował większych różnic. Miejmy zatem nadzieję, że może innym uda się wykrzesać coś z dodatkowego rdzenia w PS4. Należy także pamiętać, że odblokowując siódmy rdzeń w PS4, Sony mogło spowodować mały spadek wydajności w samym systemie, stąd niezauważalny przyrost mocy w grach.

A co wy o tym sądzicie. Czy myślicie, że jeden ekstra rdzeń może znacząco zwiększyć doznania z tą konsolą jeśli odpowiednio się go wykorzysta w grach?