Home / Telefonia mobilna / Sony może opuścić rynek smartfonów

Sony może opuścić rynek smartfonów

Official Xperia Z4Sony, a w szczególności jej linia smartfonów Xperia jak się dowiadujemy powoduje duże straty finansowe i pogłębia zadłużenie firmy.

W opublikowanym właśnie raporcie finansowym tej firmy dowiedzieć się można, że pomomo zarobków na poziomie 68,5 miliarda dolarów i 571 milionów zysku, w związku z restrukturyzacją straty wyniosły 1 miliard.

Mówimy tu oczywiście o ostatnim kwartale zeszłego roku finansowego. Straty mają objąć większość działów Sony, z wyjątkiem filmów i sensorów do kamer i aparatów.

Zaskakujące są przewidywania odnośnie strat w dziale gier i urządzeń mobilnych, lecz mając na uwadze słabe wyniki sprzedaży Xperii, taki stan rzeczy jest już łatwiejszy do przewidzenia.

Z raportu wynika iż choć mała, bo wynosząca 1,3 procenta strata w dziale zajmującym się grami jak również 7,1 procenta w dziale mobilnym, może przyspożyć dlaszych problemów tej firmie, która w efekcie tego jest w stanie zdecydować się na sprzedaż działu smartfonów aby ratować to co jest dla niej ważniejsze.

Jednak jak udowodniło HTC, wszystko jest możliwe przy odrobinie wytrwałości i odpowiedniej restrukturyzacji na szczeblu zarządzającym, co jednak póki co nie idzie Sony najlepiej.

Drugą firmą, która przychodzi nam na myśl jeśli chodzi o wyjście z kłopotów finansowych jest Nokia, która sprytnym posunięciem (sprzedaż smartfonów z systemem Windows i pożniejsze wykupienie jej przez Microsoft), zdołała wypłynąc nieco na powierzchnię.

A co wy myślicie o kłopotach Sony i popularności smartfonów Xperia?