Home / Telefonia mobilna / SoftBank 503LV – Lenovo prezentuje swój pierwszy smartfon z Windows 10 Mobile

SoftBank 503LV – Lenovo prezentuje swój pierwszy smartfon z Windows 10 Mobile

 

SoftBank 503LV Lenovo

SoftBank 503LV, to właśnie zapowiedziany pierwszy smartfon Lenovo Windows 10 Mobile, który powstał przy współpracy z japońskim producentem SoftBank.

Smartfon z najnowszym systemem mobilnym od Microsoftu pojawia się bez mała dwa lata po prezentacji innego modelu z Windows 8.1, zaznaczając dalsze zaangażowanie firmy we wsparcie mobilnych okienek.

Choć na razie bez dokładnej wyceny, SoftBank 503LV to 5 calowe urządzenie oferujące rozdzielczość HD (720 x 1280 pikseli), ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617 z zegarem 1,5 GHz, a ponadto 3GB pamięci RAM, 32 GB pamięci masowej i 5 / 8MP kamera odpowiednio z przodu i tyłu smartfonu. Tylna kamerka jest oczywiście wspierana przez Flash, co z pewnością odbije się na jakości zdjęć przy słabym oświetleniu, zaś wsparcie kart microSD odbije się na możliwości większego przechowywania gier, filmów, zdjęć czy muzyki.

Co więcej, najnowszy smartfon Lenovo z Windows 10 Mobile posiada 2250mAh baterię oraz wspiera Windows Continuum, które umożliwia wykorzystanie  SoftBank 503LV jako komputera przy podłączeniu do specjalnego docka klawiatury, myszy i kabelka HDMI do monitora.

Na chwilę obecną wynika, że opisywany tu smartfon Lenovo trafi wyłącznie do firm, z zaznaczeniem, że jeśli przyjmie się tam odpowiednio dobrze, zobaczą go także typowi konsumenci. Planowana premiera to październik.SoftBank 503LV