Home / Aktualności / Smartfony Sony Xperia E4 oraz Xperia E4 Dual SIM – dosłownie na każdą kieszeń

Smartfony Sony Xperia E4 oraz Xperia E4 Dual SIM – dosłownie na każdą kieszeń

Sony Xperia E4 oraz Xperia E4 Dual
Sony Xperia E4 oraz Xperia E4 Dual SIM to dwa nowe smartfony japońskiego producenta, które po cichu pojawiły się dziś w linii mobilnych urządzeń.

Wyposażone w czterordzeniowe procesory MediaTek MT6582 z zegarem 1.3GHz i układem graficznym Adreno 330 (najwidoczniej ze względów oszczędnościowych), oba modele smartfonów posiadają 5 calowy ekran o rozdzielczości 960×540 pikseli a ponadto 1 GB pamięci RAM, 8 GB na pliki użytkownika (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart micro SD). Na wyposażeniu standardowym znalazły się dwie kamery 5 (za pomocą której można nagrywać filmy w 1080p) i 2 MP (nagrywanie 720p) odpowiednio z przodu i tyłu, jak również opcjonalne dwie tacki na karty SIM (model Xperia E4 Dual SIM).

Oba warianty Xperii Z4 posiadać mają baterie 2300mAh co umożliwiać ma 12 godzin rozmów, 29 dni czuwania (w trybie stamina) oraz aż 6 godzin oglądania filmów. Filmy z pewnością będzie oglądało się nadzwyczaj przyjemnie, a to dzięki głośnikom z technologią 3D surround i Clear Audio+. Wśród łączności zobaczyć mamy USB, Wi-Fi czy Bluetooth 4.1.

Z dostępnych informacji wynika, że oba smartfony będą działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4.4 KitKat lub Lollipop (niepotwierdzone informacje na temat w jakich rejonach pojawi się jaka wersja).

Choć cena smartfonów  Sony Xperia E4 oraz Xperia E4 Dual SIM nie została podana do wiadomości, podejrzewa się próg cenowy 150-180 dolarów, co jest szczerze powiedziawszy bardzo atrakcyjną, biorąc pod uwagę markę i dosyć dobrą specyfikację.