Home / Aktualności / Smartfon Oneplus One zapowiedziany

Smartfon Oneplus One zapowiedziany

OnePlus One smartfon

OnePlus One został właśnie oficjalnie zapowiedziany. To co interesujące o tym smartfonie to dobra specyfikacja za jeszcze lepszą cenę powodująca, że urządzenia takie jak Moto G czy inne tej marki jak również smartfony z rodziny Nexus mają poważnego konkurenta.

OnePlus One = 2?

Dwa kolory smartfonu OnePlus One to tylko początek gdyż producent zapowiedział wymienne obudowy w stylu Moto Maker a konkretnie Kevlar, denim, drewno czy bamboo. Póki co niewiemy czy drewniana opcja jest tylko kolorowym plastikiem czy prawdziwym drewnem. Tak samo jeśli chodzi o drewno bambusa.

OnePlus One specyfikacja smartfonu
Przechodząc do konkretów czyli specyfikacji OnePlus One ma być wyposażony w cztero rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 (8974AC) pracującego z częstotliwością 2.5 GHz, 3 GB pamięci RAM LPDDR3 , 5.5 calowy ekran 1080p (441 PPI) oraz 13 MP Sony IMX214 kamera z 6 soczewkami oferująca  f/2.0. Smartfon ten będzie bez problemu odtwarzał i nagrywał materiały 4K.

Baterią jaką smartfon będzie posiadał jest litwo-jonowa jednostka o pojemności 3,100 mAh i jest ona niewyjmowalna. Wymiary całego urządzenia to 52.9 x 75.9 x 8.9 mm.

Systemem jaki ma zostać zainstalowany w tym przypadku jest CyanogenMod 11S będący dopasowaną na potrzeby OnePlusOne odmianą CyanogenMod 11 który także bazuje na wersji Android 4.4.2 KitKat .

Na chwilę obecną smartfon OnePlus One został zapowiedziany w krajach takich jak Austria, Belgia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, USA, Hong Kong oraz Taiwan, lecz jesteśmy pewni że zawita on również do Polski.

OnePlus One ceny

Cena na jaką został on wyceniony to 299 dolarów za 16 GB model oraz 349 za 64 GB wersję.