Home / Aktualności / Smartfon Jolla pojawi się w sprzedaży już wkrótce

Smartfon Jolla pojawi się w sprzedaży już wkrótce

smartfon jollaSmartfon Jolla jest coraz bliższy sklepowych półek co ma nastąpić już 27 listopada. Co prawda na razie tylko w Helsinkach (Finlandii) lecz nie wykluczone, że ta premiera pociągnie za sobą inne europejskie kraje.

Wyceniony na niecałe 400 euro smartfon Jolla wprowadza odświeżony, korzystający z gestów interfejs, otwarty system operacyjny a także wiele opcji kolorystycznych (dokładnie 9) oraz wybór zainstalowanych aplikacji z którymi otrzymamy ten smartfon.

Jak się zaraz przekonacie cena ta nie jest adekwatna do specyfikacji ale nie wykluczone, że wyniki sprzedaży zweryfikują ją do właściwego poziomu.

Pod względem specyfikacji smartfon Jolla to 4.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540 pikseli (qHD), dwu rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, obsługę LTE 4G, 16GB pamięci na pliki z możliwością rozszerzenia za pomocą kart micro SD a także 8MP kamerę.

Smartfon ten ma jedną rzecz wspólną z niedawno wydanym smartfonem Firefox a mianowicie silnik przeglądarki Sailfish, którym jest Gecko Engine.

Dla niezorientowanych w temacie pochodzenia smarftona Jolla oraz systemu Sailfish OS podpowiadamy iż za nimi stoją byli pracownicy firmy Nokia, którzy nie chcieli pogodzić się z wizją bezrobocia i założyli swoją firmę. Życzymy im powodzenia i większej liczby produktów w przyszłości.

Źródło: Twitter