Home / Aktualności / SMART Modular Technologies zapowiada własne moduły pamięci DDR4

SMART Modular Technologies zapowiada własne moduły pamięci DDR4

Firma SMART Modular Technologies, Inc. zapowiedziała poszerzenie swojej oferty o pamięci RAM typu DDR4. W pierwszej kolejności na rynku pojawić się mają pamięci DDR4-2133, które w stosunku do dotychczasowych kości DDR3 zaoferują nie tylko wyższe prędkości pracy, ale także poprawę kluczowych parametrów istotnych dla rynku serwerów, magazynowania danych (storage) oraz sieci.

W planach tego producenta jest także przedstawienie pamięci DDR4 RDIMM, VLP RDIMM i SO-DIMM. Ponadto moduły DDR4 cechować się będą niższym nominalnym napięciem wymaganym do ich poprawnej pracy, który wyniesie 1,2 V (dla kości DDR3 była to wartość 1,5V).

Pamięci DDR4 zaoferują także większe pojemności pojedynczych modułów, które wynosić mają od 4 do aż 16 GB. Modele DDR4-2133 pozwolą na uzyskanie dwukrotnie wyższej prędkości względem swoich odpowiedników poprzedniej generacji – pamięci DDR3-1066 – uzyskując wartość 2133 MT/s.

Kości DDR4 dzięki usprawnieniu systemu sum kontrolnych CRC (Cyclic Redundancy Check) pozwolą one także na zapewnienie wyższej niezawodności systemów opartych o ten rodzaj pamięci RAM.

SMART Modular Technologies - pamięć DDR4 photo 1

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.