Home / Aktualności / Słuchawki Esperanza Sonata – czyli zakup na własne ryzyko

Słuchawki Esperanza Sonata – czyli zakup na własne ryzyko

Esperanza Sonata to wyjątkowo ekonomiczny zestaw słuchawkowy z mikrofonem, do  którego recenzji zapraszamy Was, nasi Drodzy Czytelnicy. Zestaw ten swoim wyglądem oraz niską ceną może przyciągać uwagę potencjalnych klientów, niemniej decydując się na ten produkt powinniśmy dwa razy przemyśleć czy nie lepiej dołożyć dosłownie kilka złotych do innego produktu. Model ten dedykowany jest do prowadzenia rozmów poprzez Skype, jak i do grania w gry sieciowe z wykorzystaniem komunikatora TeamSpeak.

1. Wstęp

Esperanza Sonata EH118 01

Zestaw słuchawkowy Sonata EH118 posiada dwa głośniki o impedancji 32 Ohm, których pasmo przenoszenia wg deklaracji producenta wynosi od 20 Hz do 20 kHz, zaś odstęp sygnału od szumu to aż 105 dB dla wartości 1 kHz. Czy tak jest na prawdę szczerze wątpimy, co potwierdziły nasze doświadczenia z tym produktem. Producenci tańszych zestawów słuchawkowych bardzo często ślepo kopiują dane techniczne od bardziej renomowanych konkurentów lub tez wypisują to co im przyniesie na myśl ich własna, nierzadko bujna wyobraźnia, licząc na to, że mniej obeznani w temacie klienci albo nie zwrócą na ten parametr uwagi albo po prostu uwierzą na słowo producentowi.

Z kolei możliwości mikrofonu firma Esperanza określa na -58 dB +/- 2 dB. Z przeprowadzonych przez nas testów wiemy, że działa niemniej zbyt krótki pałąk nie pozwala zbyt dokładnie przekazać naszym rozmówcom to, co chcemy im powiedzieć.

Poniżej prezentujemy tabelę z danymi producenta dotyczącymi słuchawek z serii Sonata.


Producent: Esperanza
Symbol/oznaczenie producenta: Sonata (EH118)
Rodzaj produktu: Słuchawki z mikrofonem
Rodzaj złącza: 2 x miniJack 3,5 mm
Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz
Impedancja: 32 Ohm
Czułość: 105 dB
Długość przewodu: 2,5 m
Przeznaczenie: Do notebooka/TV/PC/tabletu. Regulacja głośności na przewodzie. Miękkie, komfortowe wykończenie kopułek głośników oraz pałąka
Mikrofon: Tak
Kompatybilne z systemami: Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8, MAC oraz Linux
Gwarancja: 24 miesiące
Cena: około 19 zł

 

1. Wstęp

2. Opis zewnętrzny

3. Wrażenia z testów

4. Zakończenie (podsumowanie)Esperanza Sonata to wyjątkowo ekonomiczny zestaw słuchawkowy z mikrofonem, do  którego recenzji zapraszamy Was, nasi Drodzy Czytelnicy. Zestaw ten swoim wyglądem oraz niską ceną może przyciągać uwagę potencjalnych klientów, niemniej decydując się na ten produkt powinniśmy dwa razy przemyśleć czy nie lepiej dołożyć dosłownie kilka złotych do innego produktu. Model ten dedykowany jest do prowadzenia …

Ocena końcowa

Jakość dźwięku
Jakość wykonania
Materiały
Cena

Podsumowanie : Zestaw słuchawkowy Esperanza Sonata to produkt dla poszukiwaczy wrażeń. Z jednej strony wygląda on przyzwoicie, zaś z drugiej marna jakość dźwięku oraz wykonania każe zastanowić się kilka razy przed zakupem czy nie lepiej poświęcić kilka dodatkowych "groszy" na inny produkt.

Twoja ocena: 2.27 ( 9 votes)
44

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.