Home / Aktualności / Sleep Cycle – monitorowanie stanu naszego snu dostępne na Androida

Sleep Cycle – monitorowanie stanu naszego snu dostępne na Androida

sleep cycle AndroidSleep Cycle czuli jedna z najpopularniejszych aplikacji do monitorowania stanu naszego snu znana z App Store na systemy iOS w tym smartfony iPhone, została udostępniona na Androida.

Choć w zasadzie żadna to rewelacja z uwagi na obecność podobnych rozwiązań na mobilny OS Google, to jednak popularność Sleep Cycle mówi sama za siebie.

Z tego właśnie względu powinniśmy zobaczyć co ma do zaoferowania.

Aplikacja Sleep Cycle to program monitorujący sen dzięki wbudowanemu w smartfon akcelerometrowi. Po uruchomieniu aplikacji telefon należy włożyć pod poduszkę i zasnąć. Sleep Cycle alarm clock rejestruje nasz najmniejszy ruch w łóżku. Wadą tego rozwiązania jest to, że jeśli nie śpimy sami pomiar nie będzie precyzyjny i adekwatnie odzwierciedlał naszego cyklu spania.

 Aplikacja ta śledzi cykl snu użytkownika z niej korzystającego oraz budzi go w najlżejszej jego fazie. Nasz nocny odpoczynek bowiem składa się z kilku faz snu: głębokich i płytkich. Jeśli alarm obudzi nas w momencie snu głębokiego, to czujemy się niewyspani. Jeśli natomiast pobudka nastąpi w fazie płytkiej, to jesteśmy wypoczęci i rześcy.

Aplikacja Sleep Cycle dostępna jest w Google Play Store w cenie ok. 8 zł.