Home / Aktualności / Slaby sygnał sieci Wi-Fi – TP-Link RE550 – nowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900 przychodzi z pomocą

Slaby sygnał sieci Wi-Fi – TP-Link RE550 – nowy wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900 przychodzi z pomocą

Słaby zasięg sieci bezprzewodowej, zrywane połączenie i ciągłe buforowanie? Przynajmniej część z nas dobrze to zna. Aby temu zapobiec firma TP-Link, która specjalizuje się w w urządzeniach sieciowych zaprezentowała właśnie wzmacniacz sieci bezprzewodowej RE550 pracuje w standardzie 802.11ac (WiFi 5). Urządzenie zapewnia doskonały zasięg sieci bezprzewodowej o prędkości do 600Mb/s w paśmie 2,4GHz oraz do 1300Mb/s w paśmie 5GHz. Wspiera ono technologię MU-MIMO 3×3, dzięki czemu może wysyłać pakiety do wielu urządzeń jednocześnie. To sprawia że urządzenie poradzi sobie z jednoczesnym wykonywaniem wielu wymagających zadań, nawet tych, które bardzo obciążają sieć – graniem online, czy oglądaniem filmów i seriali w rozdzielczości 4K. Extender RE550 posiada aż trzy zewnętrzne, regulowane anteny, które zapewniają doskonały zasięg oraz stabilność połączeń.

Wzmacniacz wyposażono także w gigabitowy port Ethernet, dzięki któremu możemy podłączyć do sieci urządzenia niewyposażone w kartę sieciową WiFi, takie jak np. komputer stacjonarny, telewizor czy drukarka. Urządzenie posiada również tryb pracy jako Access Point, dzięki czemu można go także wykorzystać jako punkt dostępowy WiFi.

Wzmacniacz sygnału RE550 jest kompatybilny z technologią OneMesh, która umożliwia zbudowanie wydajnej sieci Mesh z wykorzystaniem dotychczas posiadanych urządzeń sieciowych TP-Link. Urządzenia tworzące wspomnianą sieć współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu.

Produkt jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 3-letnią gwarancją. Jego cena to ok. 270zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.