Home / Aktualności / skyBOX – bezprzewodowy, zewnętrzny dysk SSD korzystający z Wi-Fi 6

skyBOX – bezprzewodowy, zewnętrzny dysk SSD korzystający z Wi-Fi 6

Niezwykle ciekawa propozycja jeśli chodzi o nowe technologie pojawiła się na jednej z platform crowdfundingowej, a mianowicie Indiegogo w postaci skyBOX, będącego uniwersalnym, przenośnym dyskiem SSD z wbudowaną technologią Wi-Fi 6. Zapewnia on bezproblemowe przesyłanie strumieniowe i tworzenie kopii zapasowych zdjęć, filmów i plików muzycznych zi na dowolne urządzenia mobilne, kamery lub drony. Jest to pozycja obowiązkowa dla fotografów / kamerzystów / twórców treści, którzy podróżują bez laptopów.

Największą zaletą skyBOX jest jego rozmiar – mówimy tu o wielkości karty kredytowej. Z łatwością zmieści się w kieszeni lub torbie, dzięki czemu można łatwo tworzyć kopie zapasowe urządzeń w dowolnym miejscu. Tworzenie kopii zapasowej pamięci wewnętrznej urządzenia lub karty SD wymaga tylko jednego dotknięcia i minuty wolnego czasu, dzięki technologii Wi-Fi 6 i ekstremalnej prędkości transferu do 2200 MB / s. Wi-Fi 6 może przesyłać o 40% szybciej niż obecne Wi-Fi 5. Jest również możliwość nabycia wewnętrznego dysku SSD – opcja od 512 GB do 4 TB.

Oprócz tego, że skyBOX jest doskonałem źródłem kopii zapasowych, umożliwia on płynne bezprzewodowe strumieniowania treści do wielu urządzeń. Dzięki dodatkowemu dostępowi poprzez własną aplikację skyBOX i inne aplikacje innych firm, użytkownicy mogą przeglądać, przesyłać strumieniowo, edytować i udostępniać pliki na telefonach komórkowych, iPadach lub laptopach w dowolnym miejscu. Co więcej dzięki opcjonalnej stacji dokującej SkyCloud Dock możemy przekształcić skyBOX w osobistą chmurę. Użytkownicy mogą zostawić skyBOX w domu i nadal mieć dostęp do plików w podróży. 

skyBOX jest dostępny w przedsprzedaży na Indiegogo już od 99 dolarów (obecnie 50% zniżki ceny rynkowej) za model 512 GB. Dysk o pojemności 4 TB kosztuje obecnie 479 dolarów i zawiera skyBOX Pro i SkyCloud Dock.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.