Home / Aktualności / Skoda rozszerza swoją ofertę o nowy model auta elektrycznego – Enyaq Coupé iV

Skoda rozszerza swoją ofertę o nowy model auta elektrycznego – Enyaq Coupé iV

Czeski producent samochodów Skoda wypełnił swoją ofertę pojazdów elektrycznych, rozszerzając rynek europejski nowy Enyaq Coupé iV. Nowy EV został zaprezentowany wraz ze sportową wersją Rally Sport i może być dostępny w dwóch różnych akumulatorach oraz z napędem na tylne lub na wszystkie koła.

Po serii zwiastunów, które ukazały się w zeszłym tygodniu, Skoda oficjalnie zaprezentowała swojego nowego Enyaq Coupé iV. W porównaniu do swojego poprzednika Enyaq, Coupé iV ma niższy współczynnik oporu powietrza (0,234 Cd).

W zależności od wybranej wersji, nowa Skoda Enyaq Coupé iV może zapewnić do 545 km zasięgu na jednym ładowaniu. Klienci będą również mogli wybierać spośród czterech poziomów wydajności:

Trim Motor(s) Battery Capacity Power Output
Enyaq Coupé iV 60 Single RWD 62 kWh (net 58 kWh) 132 kW
Enyaq Coupé iV 80 Single RWD 82 kWh (net 77 kWh) 150 kW
Enyaq Coupé iV 80x Dual AWD 82 kWh (net 77 kWh) 195 kW
Enyaq Coupé RS iV Dual AWD 82 kWh (net 77 kWh)

220 kW

 

 

Nie sposób nie zauważyć, że specyfikacja Rally Sport Enyaq Coupé jest dość podobna do jej brata z Grupy VW, ID.5 GTX, szczególnie pod względem mocy 220 kW (295 KM) i momentu obrotowego 460 Nm. Producent chwali się dodatkowo przyspieszeniem 0-100 km / h wynoszącym 6.5 sekundy.

Wszystkie wersje nowego Enyaq Coupé iV mają pojawić się w tym roku. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione, ale sportowe wyposażenie rajdowe może być jak dotąd najdroższym autem elektrycznym Škody.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.