Home / Aktualności / SilverStone Raven RVZ01 – całkiem pojemna obudowa typu HTPC

SilverStone Raven RVZ01 – całkiem pojemna obudowa typu HTPC

Firma SilverStone poinformowała o przygotowywanej do wprowadzenia na rynek obudowie typu Mini-ITX o nazwie Raven RVZ01. Model ten pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest w stanie pomieścić w swoim wnętrzu znacznie więcej, niż to się może na przysłowiowy rzut oka wydawać. Konstrukcje tego typu dedykowane są przede wszystkim do budowy komputerów HTPC (Home Theater Personal Computer).

O ile możliwość instalacji we wnętrzu obudowy tego typu płyty głównej w formacie Mini-ITX nikogo nie, o tyle bezproblemowa instalacja chłodnicy cieczy chłodzącej o wymiarach 240 x 120 mm lub dwuslotowych, pełnowymiarowych kart graficznych z pewnością nie należy do codzienności w tego typu konstrukcjach.

Obudowa SilverStone Raven RVZ01 umożliwia również instalację napędu optycznego typu slim (slot-in), niemniej wówczas długość kart graficznych ograniczona jest do długości 15 cm, niemniej i ten parametr nie oznacza konieczności rezygnacji z wyposażenia swojego komputera w budżetowe karty graficzne. Otóż do wnętrza Raven RVZ01 zmieścimy bez problemów takie modele jak MSI GTX 760 Gaming-ITX czy ASUS GTX 760 DirectCU Mini.

Ponadto we wnętrzu opisywanej nowości umieścimy również standardowej wielkości zasilacz ATX. Na chwilę obecną nie podano oficjalnego terminu rynkowej premiery obudowy SilverStone Raven RVZ01, jednak jej tegoroczny debiut jest wciąż możliwy.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.