Home / Aktualności / SilverStone ML06 – obudowa HTPC o wyglądzie magnetowidu

SilverStone ML06 – obudowa HTPC o wyglądzie magnetowidu

Firma SilverStone przygotowuje się do wprowadzenia na rynek obudowy z serii Milo o symbolu ML06. Stylistyka opisywanej w niniejszej wiadomości obudowy nawiązuje w pewnym stopniu do popularnych w latach 80. i 90. magnetowidów i odtwarzaczy kaset VHS.

SilverStone ML06 to konstrukcja dedykowana do budowy komputera typu HTPC (Home Theater Personal Computer) opartego o płytę główną w formacie Mini-ITX. Zewnętrzną, czołową część obudowy zdobi wykonany ze szczotkowanego aluminium pas przedni, na którego górnej krawędzi znajduje się wnęka do napędu optycznego typu slim (slot in). Z kolei prawa oraz górna ścianka urządzenia wyposażona jest w otwory wentylacyjne.

We wnętrzu obudowy SilverStone ML06 poza wspomnianym powyżej napędem optycznym zmieszczą się m.in. cztery urządzenia 2,5 cala oraz jedna karta rozszerzeń z tzw. krótkim śledziem. Opcjonalnie model ML06 może być doposażony w trzy 80-mm wentylatory (dwa z prawej strony oraz jeden w jego górnej części). Maksymalna wysokość coolera CPU jakie zmieści się w opisywanym produkcie to 70 mm.

Dokładne wymiary jakimi cechuje się bohaterka niniejszego newsa wynoszą 350 x 99 x 205 mm, a jej waga to zaledwie 2,4 kg. Niestety na chwilę obecną nie ujawniono daty rynkowej premiery oraz ceny obudowy SilverStone ML06.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.