Home / Aktualności / SilverStone Grandia GD10 – stylowa obudowa typu desktop

SilverStone Grandia GD10 – stylowa obudowa typu desktop

Firma SilverStone Technology Co., Ltd poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu obudowy typu desktop. Obudowa Grandia GD10 to stylowa i zarazem oferująca dużą uniwersalność oraz pojemność obudowa komputerowa, w której wnętrzu możemy zainstalować nawet płytę główna w formacie ATX.

SilverStone Grandia GD10 (SST-GD10B) to pojemna obudowa typu desktop, która właśnie pojawiła się w sprzedaży w systemie pre-order (przedsprzedaż).

Dokładne wymiary i waga ww. obudowy wynoszą odpowiednio 442 x 171 x 362 mm oraz 4,8 kg. W modelu tym możemy zainstalować nie tylko płyty główne w formacie microATX, ale również ”pełnowymiarową” konstrukcję klasy ATX.

Za aluminiowymi drzwiczkami zainstalowanymi na frontowej ściance obudowy znajduje się pojedyncza zatoka 5,25 cala oraz panel kontrolny, w którego sklad wchodzą przyciski Power oraz Reset, a także dwa porty USB 3.0 i gniazda Jack 3,5 mm (mikrofonowe oraz słuchawkowe).

Ponadto producent wyposażył obudowę Grandia GD10 w trzy 120-mm, fabrycznie zainstalowane wentylatory (dwa na prawym boku oraz 1 na lewym), których łopatki kręcą się z prędkościa 900 obr./min.

Z kolei we wnętrzu możemy zainstalować m.in. dwa dyski twarde o średnicy 3,5 cala, jeden dysk o średnicy 2,5 cala, a także standardowy zasilacz ATX.

Cena obudowy SilverStone Grandia GD10 w przedsprzedaży wynosi 89,90 euro.

SilverStone_Grandia_GD10_01

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.