Home / Aktualności / SilentiumPC zaprezentował najnowszą serię obudów Signum SG1

SilentiumPC zaprezentował najnowszą serię obudów Signum SG1

SilentiumPC ogłasiła dostępność nowych obudów Signum SG1. Kompaktowe i efektywne konstrukcje zorientowane są na aspekcie jak najniższych cen. Polskiemu producentowi udało się połączyć czystą funkcjonalność ze szczyptą stylu, w związku z czym Signum SG1 jest doskonałym wyborem dla każdego samodzielnie budującego komputer od podstaw.

Zainspirowany designem samochodowym, SilentiumPC poszedł w tej serii na charakterystyczne sześciokątne otwory boczne, które są nie tylko funkcjonalne, zapewniające duży przepływ powietrza, ale także istotny element projektu nadający Signum SG1 wyjątkową osobowość.

Pod względem funkcjonalności, obudowa została stworzona z myślą o najwyższej praktyczności, a jej wewnętrzny układ został znacznie uproszczony, co ułatwia m.in instalację. Obudowa Signum SG1 obsługuje płyty główne ATX, microATX i mini-ITX i oferuje dużo miejsca na najnowsze karty VGA o długości do 325 mm, a także chłodzenie powietrzne o maksymalnej wysokości 161 mm. Użytkownicy mogą też zainstalować systemy chłodzenia wodnego All-in-One z radiatorami 120/240 na górze i 120/240 oraz 360 z przodu.

Producent pomyślał również o przestrzeniach na dyski SSD, któe w przypadku opisywanego modelu znajdują się z tyłu płyty głównej i pozwalają w prosty sposób wsunąć napędy i zablokować je za pomocą pojedynczej śruby motylkowej. Dwa dodatkowe miejsca na dyski 2,5 lub 3,5 cala są umiejscowione w bardziej konwencjonalnych miejscach: klatce napędu w dolnej komorze, a kieszenie na napędy optyczne zostały całkowicie pominięte.

Seria Signum SG1 oferuje również dodatkowe miejsce z płyty głównej o wielkości do 35 mm m.in. na zarządzanie kablami z wieloma przepustami i mocowaniami do opasek kablowych. Górny panel I / O wyposażony jest w dwa porty USB 3.1 . 

Prawidłowy przepływ powietrza zapewniony jest dzięki zastosowaniu układu dwukomorowego, jak również dużych otworów wentylacyjnych z przodu i na górze obudowy. W zależności od wersji obudowy Signum SG1, producent wyposaża ten model w jeden lub dwa wentylatory Sigma HP 120 mm, które są fabrycznie zainstalowane z możliwością rozbudowy do 8 wentylatorów.

Seria Signum SG1 występuje w pięciu różnych wersjach, różniących się niewielkimi szczegółami. Od wersji podstawowych, przez proste warianty z bocznymi panelami ze szkła hartowanego, aż na górnej linii SG1X z podwójnymi panelami bocznymi i przednimi wykonanymi z hartowanego szkła oraz pierścieniami RGB skończywszy. Oto krótki przegląd wspomnianych wersji.

Signum SG1 – ma przedni panel z siatki i pojedynczy wentylator Sigma HP 120 mm z tyłu
Signum SG1 TG – przedni panel z siatki i dwa wentylatory Sigma HP 120 mm
Signum SG1M – minimalistyczny, metalowy panel przedni i pojedynczy wentylator Sigma HP 120mm z tyłu
Signum SG1M TG – minimalistyczny, metalowy panel przedni i pojedynczy wentylator Sigma HP 120mm z tyłu

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.