Home / Aktualności / Sid Meier’s Civilization VI pojawia się na urządzeniach z Androidem

Sid Meier’s Civilization VI pojawia się na urządzeniach z Androidem


Sid Meier’s Civilization VI, najnowsza strategia turowa z tej serii, która pojawiła się w 2016 roku i trafiła na różne platformy, w tym Windows, macOS, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS, doczekała się wydania na systemy Android. Gra dostępna w sklepie Google Play jako oprogramowanie typu shareware wymaga opłaty w wysokości 75 zł za grę po 60. turze, zaś rozszerzenia „Rise and Fall” i „Gathering Storm” są również dostępne za odpowiednio 110 i 150 zł. Dostępnych jest również wiele pakietów scenariuszy za 20-35 zł, cena ta jest spójna dla wersji mobilnych.

Gra spotkała się z mieszanymi recenzjami, głównie ze względu na problemy z kompatybilnością. Gra wymaga też nowoczesnego urządzenia do płynnego działania, zwłaszcza w późnej fazie gry. Animacje zostały uproszczone lub usunięte wraz z dodaniem ograniczenia liczby klatek na sekundę do 30 klatek na sekundę, aby poprawić wydajność, co biorąc pod uwagę gatunek nie jest niczym szczególnie denerwującym.

Mając na uwadze popularność zarówno urządzeń z Androidem jak i samej Cywilizacji VI, nie dziwi fakt wydania tej gry na system zarządzany przez sympatycznego robocika. Swoją drogą ciekawe kiedy pojawi się kolejna odsłona serii Sid Meier’s. Od czasu premiery jak wspominaliśmy minęło już prawie 4 lata. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.