Home / Aktualności / Obudowy / Sharkoon BW9000 – atrakcyjna cenowo obudowa ATX z oknem

Sharkoon BW9000 – atrakcyjna cenowo obudowa ATX z oknem

Sharkoon BW9000

Sharkoon BW9000 czyli najnowsza obudowa ATX Midi Tower to zarówno atrakcyjna wizualnie jak i funkcjonalnie konstrukcja, która jest już dostępna na rynku.

Kosztująca niecałe 68 euro (ok. 288 zł) w wersji budżetowej (bez okna), lub w odmianie z oknem wyceniona na 69,90 euro (niecałe 300 zł) obudowa, wyposażona została w okno, dzięki któremu pochwalimy się zawartością swojej skrzynki, bezśrubkową instalacje komponentów oraz przystosowanie do montażu chłodzenia cieczą (dwa radiatory).

Dodatkowo radiatory chłodzenia wodnego możemy zamontować na górze obudowy o długości 280 lub 360 mm. Całkowita wysokość jednak nie może przekraczać 5,5 cm. Gdybyśmy się jednak skusili na instalację chłodnic z przodu, to będziemy w tym przypadku ograniczeni długością 280 mm i wysokością 6,5 cm.

To jednak nie wszystko na co stać jest tą obudowę, bowiem bez problemu pomieści ona wysokie coolery (do 16,5 cm) czy długie karty graficzne (o długości do 43 cm), gdy zdemontujemy jedną z klatek na dyski twarde.

Tradycyjnie, także i tu mamy 3 filtry zapobiegające dostawaniu się do środka kurzu, a ponadto Sharkoon BW9000 został wyposażony w dwa 140 mm wentylatory, ukrywające się za siatkowym panelem przednim.

Należy nadmienić, że w wersji z oknem, w której BW9000 również występuje, otrzymujemy 120 mm wentylator. W tej odmianie bardziej widoczne są również niebieskie efekty świetlne, a sama obudowa jest dostępna w białym lub czarnym kolorze. Jeśli zrezygnujemy z okna, pozostanie nam tylko tendrugi kolor.

Na uwagę zasługuje także długość zasilacza, który będzie w stanie wpasować się do obudowy Sharkoon BW9000, i która wynosi 26 cm.

Tak więc jak widzicie, Sharkoon zaprezentował nam bardzo solidną konstrukcję, która po pierwsze łądnie wygląda, jest pojemna i oderuje dużo możliwości konfiguracyjnych, w tym instalacji chłodzenia wodnego i wentylaorów, a po drugie nie zmusi nas do zaciągnięcia kredytu w banku.

Sharkoon BW9000 01

Sharkoon BW9000 02

Sharkoon BW9000 03