Home / Motoryzacja / Shakowany system Uconnect – Fiat i Chrysler prosi o aktualizację oprogramowania

Shakowany system Uconnect – Fiat i Chrysler prosi o aktualizację oprogramowania

Uconnect Fiat Chrysler

Posiadacze samochodów Fiat i Chrysler z zainstalowanym systemem Uconnect zostali poproszeni o aktualizację swojego oprogramowania. Wezwanie do tego zostało poprzedzone testem pewnej grupy hackerów, którzy testowali zabezpieczenia tego systemu.

Hakerzy zdołali włamać się do wspomnianego wyżej systemu w autach Fiata i Chryslera i przejęli nad nim kontrolę, po czym zjechali w rów.

Luka bezpieczeństwa w Uconnect (który ma wbudowany dostęp do internetu), pozwala na kontrolowanie wszystkiego od wycieraczek czy nawigacji satelitarnej, aż po kierownicę czy hamulce.

System Uconnect instalowany był w autach tej marki od 2013 roku i ponad wspomniane wyżej funkcje oferuje zdalne odblokowywanie drzwi czy uruchomienie silnika z poziomu aplikacji  na smartfonie czy tablecie.

Za pomocą tak prostego testu okazało się jak niebezpieczne może być włamanie się do systemu samochodowego, czego dowodem była demonstracja dla magazynu Wired, którą przeprowadzili hakerzy.

Aby zaktualizować oprogramowanie w autach Fiat Chrysler należy pobrać je ze strony internetowej na pendrive i podpięcie go pod system Uconnect, który dokona automatycznej aktualizacji.

 Uconnect w samochodach Fiat Chrysler