Home / Aktualności / gry / Shadow Warrior 2 – Lo Wang jakiego jeszcze nie było

Shadow Warrior 2 – Lo Wang jakiego jeszcze nie było

Grafika i oprawa dźwiękowa

shadow-warrior2-10

Cała ta rzeź, chaos na ulicach i rzeki spływające krwią oraz mniej lub bardziej trafne komentarze Lo Wanga są oczywiście odpowiednio przedstawione. Flying Wild Hog od lat tworzy gry na autorskim, dopieszczanym silniku graficznym i najnowsza jego iteracja potrafi zrobić wrażenie.

Gra na wysokich ustawieniach graficznych wygląda ślicznie, a wszędzie mnożą się efekty cząsteczkowe. Obrazki nie przedstawiają tego, jak ślicznie wyglądają drzewa i roślinność w ruchu, jak urokliwie przedstawia się tafla spokojnej wody, z której wyskakuje czasami japoński karp, a w powietrzu aż gęsto od opadających powoli liści. Nawet filmiki na YouTube nie są odpowiednie do ocenienia tego wszystkiego z racji na to, że “tubowa” kompresja strasznie zniekształca tego typu elementy.

Dość jednak powiedzieć, że Flying Wild Hog wiedzą jak stworzyć naprawdę ładną grę – nie raz już to udowodnili i Shadow Warrior 2 jest ich najlepszą pod tym względem produkcją. I to jeszcze jak zoptymalizowaną! Ostatni raz tak miło zaskoczony jakością wersji PC i tym, jak ona działa nawet na słabszych konfiguracjach byłem przy okazji premiery ostatniego Dooma – a to pochwała sama w sobie.

Równie dobrze jest z sekcją dźwiękową gry, a szczególne wyróżnienie należy się kompozytorom ścieżki muzycznej – takie kawałki jak ten z głównego menu gry, czy też ze świątyni Ameonny zapadają w pamięć. Jest gitarowo, mocno oraz… japońsko. Smaczku dodają dwa specjalne utwory, z których jeden jest utworem powracającym z jedynki, a drugi towarzyszy finalnej walce. Są świetne. Oba.

 

  1. Intro
  2. Do Rzeczy czyli o grze
  3. Tryb wieloosobowy (Co-op)
  4. Grafika, muzyka i dźwięk 
  5. Podsumowanie

Grafika i oprawa dźwiękowa Cała ta rzeź, chaos na ulicach i rzeki spływające krwią oraz mniej lub bardziej trafne komentarze Lo Wanga są oczywiście odpowiednio przedstawione. Flying Wild Hog od lat tworzy gry na autorskim, dopieszczanym silniku graficznym i najnowsza jego iteracja potrafi zrobić wrażenie. Gra na wysokich ustawieniach graficznych wygląda ślicznie, a wszędzie mnożą …

Ocena końcowa

Grafika
Dźwięk
Fabuła
Ogólnie

Polecamy!

Podsumowanie : wietna produkcja, która nawet pomimo zmiany zasad i pójścia w innym kierunku nie zapomniała o swoich korzeniach.

Twoja ocena: 4.65 ( 1 votes)
80

O użytkowniku Oskar Kuźniak

Informatyk, pasjonat, ponad 5 lat doświadczenia jako dziennikarz growy dla dużych polskich serwisów. Tysiące newsów, recenzji, wywiadów, testów (w tym sprzętu) oraz organizacji społeczności i turniejów esportowych.