Home / Aktualności / Shadow of the Tomb Raider – informacje i zwiastun zaprezentowane przez Square Enix oraz Crystal Dynamics

Shadow of the Tomb Raider – informacje i zwiastun zaprezentowane przez Square Enix oraz Crystal Dynamics

Fani Lary Croft oczekujący najnowszej gry z jej udziałem nie muszą więcej oczekiwać na informację na temat Shadow of the Tomb Raider, bowiem oddział Square Enix, Eidos-Montréal oraz Crystal Dynamics udostępnili dziś obszerne informacje na jej temat włącznie ze zwiastunem i zrzutami ekranu. Z tego co nam pokazano można oczekiwać sporo, zarówno pod względem audio-wizualnym jak i grywalności.

Następczyni tytułu, który zdobył wiele światowych nagród ma się ukazać 14 września 2018 czyli za 140 dni. Ukaże się ona zarówno na PC (poprzez platformę Steam), jak i na konsole Xbox One (w tym Xbox One X) / PlayStation 4.

W Shadow of the Tomb Raider, Lara będzie musiała opanować sztukę przetrwania w niezwykle nieprzyjaznej dżungli m.in. wyjść cało z strasznych grobowców. Zadaniem pani Croft będzie ponadto powstrzymanie apokalipsy Majów, czyli praktycznie nic nowego bowiem mając na uwadze całą serię, los nie oszczędzał tej kobiety.

Jak mówią twórcy, Lara zostanie poddana próbom w nietypowy dotychczas sposób, a to za sprawą udostępnionych jej nowym umiejętnościom, technikom walki oraz wyposażenia. 

Shadow of the Tomb Raider będzie dostępny zarówno w wersji standardowej, Croft jak i cyfrowej i Ultimate. Przepustka sezonowa (tzw. Season Pass) dostarczy aż 7 nowych przygód nazwanych ścieżkami, każda z narracją, nowymi misjami, grobowcem wyzwań, skórkami i umiejętnościami. Co więcej, pierwszy grobowiec wyzwań wprowadzi tryb co-op. Ci, którzy zdecydują się na przepustkę sezonową otrzymają dodatkowo ekskluzywną broń, ubranie oraz umiejętność w dniu premiery. Gra dostępna będzie w w wielu polskich i zagranicznych sklepach. Cena gry na konsole to 249 zł, zaś wersja PC to wydatek ok. 210 zł.

Główne cechy gry:

  • Przetrwaj i rozwijaj się w najgroźniejszym miejscu na ziemi: Zapanuj nad bezlitosną dżunglą, żeby przeżyć. Zwiedzaj podwodne okolice pełne szczelin i rozbudowanych tuneli.
  • Osiągnij jedność z dżunglą: W obliczu przeważających sił wroga Lara musi wykorzystać otoczenie. Atakuj znienacka i znikaj jak jaguar, kamuflując się błotem i wywołując przestrach wśród wrogów.
  • Odkrywaj mroczne grobowce: Są straszne jak nigdy dotąd, dotarcie do nich wymaga zaawansowanych technik wspinaczki, a w środku czekają zabójcze zagadki.
  • Odkrywaj żywą historię: Znajdź ukryte miasto i zwiedzaj największą lokację centralną w jakiejkolwiek grze z serii Tomb Raider.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.