Home / Aktualności / Motoryzacja / Sebastien Ogier zwycieża na otwarciu sezonu rajdu Monte Carlo

Sebastien Ogier zwycieża na otwarciu sezonu rajdu Monte Carlo

Sebastien Ogier Monte Carlo rally

Rajd Monte Carlo, czyli jedna z bardziej emocjonujących imprez samochodowych została otwarta zwycięstwem Sebastiena Ogiera. Kierowca zdobywa obecnie najwyższe tytuły dla stajni Volkswagena, a wspominany tu został właśnie osiągnięty w tą niedzielę.

Francuski kierowca zdobył także końcowy odcinek z trzema bonusowymi punktami i ukończył go z czasem lepszym o minutę i 54,5 sekundy od Norwezkiego kolegi Andreasa Mikkelsena jadącego w zespole z  Belgiem Thierrym Neuvillem w Hyundaju.

Podczas gdy Sebastienowi Ogier rozpoczął z impetem końcowy odcinek tego prestiżowego rajdu, mknąc przez śniegi francuskich Alp, jego dwaj główni rywale nie mieli tyle szczęścia. Brytyjczyk Kris Meeke uszkodził skrzynię w swoim Citroenie DS3, zaś Finlandczyk Jari-Matti Latvala zjechał w rów uszkadzając zawieszenie oraz otrzymał karę 5 tys. euro za wjechanie w jednego z widzów, którego jak twierdził nie widział z powodu pary z komory silnika i błota na szybie.

Niemniej jednak Ogier, którego było to już czwarte zwycięstwo w rajdzie Monte Carlo, jest jak najbardziej pełen optymizmu i wiary w swoje siły w dalszej rywalizacji.