Home / Motoryzacja / Genewa Auto Show / Seat Ateca – pierwszy crossover hiszpańskiego koncernu pojawi się na Geneva Auto Show

Seat Ateca – pierwszy crossover hiszpańskiego koncernu pojawi się na Geneva Auto Show

Seat Ateca

Seat Ateca, pierwszy crossover hiszpańskiego producenta należącego do Volkswagena, według najświeższych informacji ma pojawić się na Geneva Auto Show w tym roku.

Pod maską Ateki ma pracować podstawowy silnik diesela 1,6 litra i zapewniający 113 KM, 2.0 litrowy TDI z kolei ma mieć moc 148 lub 187 koni mechanicznych, a dla wielbicieli benzyny przygotowano 1 litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 113 KM lub 1.4 TSI oferujący 148 KM.

Jeśli zaś chodzi o inne parametry, to Seat poinformował, że auto ma posiadać napęd na przód i sześciobiegową skrzynię biegów w standardzie, lecz kupujący mogą się również zdecydować na napęd na cztery koła oraz skrzynię automatyczną z podwójnym sprzęgłem i 7 przełożeniami za pomocą manetek przy kierownicy.

Wygląd jak możecie sami zauważyć ze zdjęcia nie jest zły, wręcz przeciwnie – ostre rysy, nowoczesne światła LED czy trapezoidalny gril – zachęcają nie tylko do jazdy, ale i do zakupu tego auta. Tył auta z kolei przypomina konstrukcje Audi (tylny spadek i światła). Czarne plastikowe nakładki nad kołami mają najprawdopodobniej zachęcić do jazdy w terenie, tak samo jak spory prześwit auta, ale czy na zachęcie się tylko skończy, czy auto poradzi sobie z tym, czas pokaże.

Jak się również dowiedzieliśmy, Seat Ateca ma zawitać do salonów już we wrześniu i konkurować bezpośrednio z Nissanem Quasqai – jednym z najlepiej sprzedających się crossoverów w Europie, Hondą HR-V, Mazdą CX-3 czy kuzynem VW Tiguanem.

Niestety Seat na razie nie podaje cen nawet bazowej wersji, ale ta i pozostałe mogą zostać podane do wiadomości podczas Geneva Auto Show 2016.

Seat Ateca – krótki przegląd auta