Home / Aktualności / Seasonic PRIME – zasilacze ATX z gwarancją aż na 12 lat!

Seasonic PRIME – zasilacze ATX z gwarancją aż na 12 lat!

Seasonic PRIME 650W 03

Firma Seasonic poinformowała, że wydłuża okres fabrycznej gwarancji dla zasilaczy z serii PRIME. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ jeden z głównych konkurentów, a mianowicie firma Corsair na swoje flagowe serie RMi, RMx, AXi, HXi, wybrane modele z serii HX oferuje 10-letnią gwarancję. Również EVGA na zasilacze z linii -XR, -X1, -X2, -X3, -X4 oferuje 10 lat gwarancji.

Jednak Seasonic nie poprzestaje na dorównaniu swoim konkurentom, lecz idzie o krok, a nawet dwa dalej oferując aż 12 lat gwarancji na jednostki z rodziny PRIME. Jak się dowiedzieliśmy gwarancja ma zostać przedłużona ze skutkiem natychmiastowym dla wszystkich zasilaczy z ww. serii. Producent zdecydował się m.in. na ten krok w odpowiedzi na liczne sygnały z rynku, że wiele z jego produktów pomimo zakończenia okresu gwarancyjnego nadal jest sprawna, toteż nie ma obaw, by okresu tego nie przedłużyć w obawie o ew. straty dla przedsiębiorstwa.

Wydłużonym okresem gwarancyjnym zostaną objęte wszystkie warianty zasilaczy Seasonic PRIME tj. PRIME Titanium, PRIME Platinum oraz PRIME Gold.

W związku z powyższą wiadomością, można spodziewać się, że wkrótce na podobny ruch zdecydują się także pozostali producenci zasilaczy komputerowych.

Seasonic PRIME 650W 01

Seasonic PRIME 650W 02

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.