Home / Komputery Stacjonarne / Dyski / Seagate prezentuje 8 TB dyski serwerowe oraz 2 TB dla laptopów

Seagate prezentuje 8 TB dyski serwerowe oraz 2 TB dla laptopów

8TB-Hard-Disk-Seagate-

Seagate, znany producent dysków twardych zaprezentował dziś swój najnowszy produkt, a mianowicie 8 TB model przeznaczony głównie (lecz nie tylko) dla firm, w których duża pojemność musi się łączyć z niezawodnością.

Dzięki nowym, 3,5 calowym 8 TB dyskom twardym można w dosyć znaczny sposób wyeliminować problem z pojemnością oraz konieczność posiadania dedykowanych serwerów, które np. gromadziły tylko dane.

Taka pojemność umożliwia również znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię, a co więcej nie poświęcamy tutaj wydajności, która jak podaje Seagate jest nawet 100 procent większa w porównaniu do poprzedniej generacji.

Drugim dyskiem, tym razem skierowanym w stronę urządzeń mobilnych w tym i laptopów jest 2,5 calowy dysk twardy o grubości zaledwie 7mm i pojemności 2 TB. Firma Seagate i jej inżynierowie muszą być niezwykle dumni z przełamania bariery 1 TB.

W tym przypadku udało się umieścić 2 talerze i uzyskać wspomniane 2 TB, przy czym sam dysk jest 25 procent lżejszy niż w przypadku swojego poprzednika. To z kolei przełoży się zapewne na lżejsze laptopy i więcej miejsca, gdyż nie będzie już potrzeby w niektórych przypadkach na stosownie dwóch osobnych dysków.

Także 2 TB w urządzeniach mobilnych oznacza, że będzie można przechowywać na nich więcej danych jak np. 500 tys. utworów muzycznych, 240 godzin filmów w wysokiej rozdzielczości czy ponad 26 godzin tych zapisanych w 4K.

Niestety w obu przypadkach Seagate nie poinformował o dokładnej dacie pojawienia się ich na rynku oraz o ich cenach. Jeśli chodzi o tą drugą informację, to nie powinniśmy się zbytnio ekscytować gdyż do najniższych z pewnością należeć nie będzie.

 seagate-2tb-laptop-hdd