Home / Aktualności / Sea of Thieves – przedsmak gry w postaci technicznych testów alpha już w ten weekend na PC

Sea of Thieves – przedsmak gry w postaci technicznych testów alpha już w ten weekend na PC

Sea of Thieves

Sea of Thieves, gra studia Rare, która przykuła uwagę sporej publiczności przy okazji pierwszej jej prezentacji, wejdzie w tryb technicznych testów apha, już w ten weekend i dostępna będzie dla posiadaczy komputerów PC z systemem Windows 10.

Twórca gry, Rare obiecuje niespotykaną do tej pory współpracę wielu graczy, którzy wcielą się w członków załogi pirackiego statku, a która tym razem po uprzednich testach na konsoli Xbox One, trafi do jeszcze szerszej publiczności.

Na tym się chyba dobre wiadomości kończą, bowiem do testów dostępnych jest jedynie 1000 zaproszeń, które powinny być właśnie wysyłane do użytkowników o zróżnicowanych konfiguracjach sprzętowych. Z informacji, które do nas dotarły, nie ma obecnie możliwości zapisania się na owe testy. Pozostaje więc mieć tylko nadzieję, że niebawem dostępne będą otwarte lub zamknięte testy, na które będzie większa szansa aby się dostać.

Powodem takiego stanu rzeczy jest chęć sprawdzenia Sea of Thieves pod względem płynności na różnym sprzęcie oraz działania automatycznego wykrywania ustawień. Poza tym, twórcy pragną sprawdzić koordynację klawiatury i myszy w przypadku swojej gry, coś co nie było dotychczas możliwe z uwagi na konsolowe testy.

Rare potwierdziło również, że do testów alpha, które rozpoczną się już w tą sobotę, użytkownicy, którzy otrzymali dostęp na Xbox One, będą musieli otrzymać osobne zaproszenie do wersji PC, aby móc ją ponownie przetestować.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.