Home / Aktualności / Chłodzenie powietrzne / Scythe GlideStream 120 PWM SC – wentylator jakich mało

Scythe GlideStream 120 PWM SC – wentylator jakich mało

Scythe GlideStream 120 PWM SC 02

Scythe GlideStream 120 PWM SC to najnowszy wentylator japońskiego producenta, który pomimo typowego, niczym nie wyróżniającego się wyglądu, skrywa w sobie kilka interesujących niespodzianek.

Po pierwsze., funkcją którą watro się zainteresować jest regulator obrotów PWM. No tak, taką funkcję oferuje i konkurencja, aczkolwiek z pewnością nie innowacyjny trzystopniowy przełącznik. Za jego pomocą będziemy mogli ustawić na sztywno obroty na 800, 1150 czy 1500.

GlideStream 120 PWM SC to także jak przyzwyczaił nas ten producent, wielkie łopatki wentylatora, które zwiększają przepływ powietrza przy niskich obrotach. Są one zaprojektowane tak aby w jak najniższym stopniu opierać się przecinanemu przez nie powietrzu, zwiększając wydajność chłodzenia oraz jednocześnie zachowuując jak największą ciszę.

Z kolei regulator obrotów PWM wykorzystuje bliskie ideałowi nastawienia napięcia, przekładające się na obroty w zakresie 300 – 800 obr. / min jeśli zależeć nam będzie głównie na ciszy. Z tą częściowo związane są gumowe stabilizatory wentylatora Scythe GlideStream 120 PWM SC, redukujące wibracje na obudowę.

Producent pomyślał także o ułatwieniu montażowym, stosując otwory pasujące do większości obudów, a dodatkowo oferując przejściówkę z 3 do 4-pinów.

Cena tego wentylatora Scythe (oznaczenie producenta SY1225HB12MS-RKP) została ustalona na ok. 9 euro, lecz jego dostępność na polskim rynku nie jest jeszcze znana.

Scythe GlideStream 120 PWM SC Scythe GlideStream 120 PWM SC 01 Scythe GlideStream 120 PWM SC 03