Home / Aktualności / SAPPHIRE RX 460 Nitro OC – ekonomiczna karta graficzna na dopingu

SAPPHIRE RX 460 Nitro OC – ekonomiczna karta graficzna na dopingu

Choć tytuł niniejszej wiadomości może sugerować jakiś nieczyste zagrywki ze strony producenta w opisywanej tu nowości, jednakże sytuacja w tym przypadku jest zgoła odmienna i ma za zadanie podkreślić zwiększoną względem modeli referencyjnych wydajność.

SAPPHIRE RX 460 Nitro OC to karta graficzna ze średniego przedziału cenowego, która na rynku powinna pojawić sie wkrótce po zapowiadanym na początek sierpnia modelu RX 470.

Układ graficzny w Radeonie RX 460 (nazwa kodowa Baffin) oparty będzie na rdzeniu Polaris 11 wykonanym w 14-nm procesie technologicznym. Jego wnętrze skrywać ma 896 procesorów strumieniowych, które będą współpracowały ze 128-bitową pamięcią GDDR5 o pojemności 4 GB.

Karta SAPPHIRE RX 460 Nitro OC otrzyma ponadto zmodernizowaną względem modeli referencyjnych płytkę PCB, a także radiator oraz wentylatory – w tym przypadku będą to dwa, 90-mm „śmigła”.

Niestety na chwilę obecną firma SAPPHIRE milczy nt. taktowań GPU czy pamięci graficznej, niemniej nie ma co się o to martwić, bowiem na 100 proc. będą one wyższe od tych, które zaleci firma AMD.

Przewidywana data premiery nowych kart Radeon z serii RX 460 to 8 sierpnia 2016.

SAPPHIRE RX 460 Nitro OC 01

Źródło: VideoCardz

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.