Home / Aktualności / Sapphire Radeon RX 550 z anologowo-cyfrowym złączem DVI-I już wkrótce!

Sapphire Radeon RX 550 z anologowo-cyfrowym złączem DVI-I już wkrótce!

Firma SAPPHIRE przygotowuje do wprowadzenia na rynek nową wersję karty graficznej Radeon RX 550, która w odróżnieniu od dotychczasowych modeli wyposażona zostanie nie w złącze DVI-D (cyfrowe), ale w analogowo-cyfrowe DVI-I.

Dzięki ww. operacji osoby posiadające monitory z analogowym złączem D-Sub (tzw. VGA) będą mogły po podłączeniu do karty graficznej odpowiedniej przejściówki DVI-VGA dalej używać dotychczasowego monitora LCD lub CRT.

Na rynku nadal jest całkiem sporo modeli monitorów LCD, które wyposażone są tylko w złącze D-Sub (VGA), a przez to ich posiadacze nie mogą zmodernizować komputera o nową kartę graficzną – problem ten dotyczy także nowych kart graficznych z rodziny NVIDIA GEFORCE. SAPPHIRE Radeon RX 550 ze złączem DVI-I będzie więc bardzo kuszącą propozycją dla mniej wymagających graczy i użytkowników, którzy nadal posiadają wyświetlacze z 15-pinowym złączem D-Sub.

Ponadto opisywany w tej wiadomości model Radeona RX 550 posiadać będzie porty HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4.

 SAPPHIRE Radeon RX550 DVI-D 01

SAPPHIRE Radeon RX550 DVI-D 02

Źródło: TechPowerUp

 

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.