Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / SAPPHIRE Radeon R9 380 ITX Compact – dobra grafika o małych wymiarach

SAPPHIRE Radeon R9 380 ITX Compact – dobra grafika o małych wymiarach

SAPPHIRE Radeon R9 380 ITX Compact

SAPPHIRE R9 380 ITX Compact to propozycja karty graficznej dla graczy i wymagających użytkowników, którzy kompletują zestaw komputerowy małych rozmiarów (tzw. Small Form Factor). Karta ta bowiem ma jedynie 17,1 cm długości.

Propozycja firmy SAPPHIRE to jedyna karta w formacie ITX z najnowszej generacji AMD Radeon. Jest to zarazem jedna z najwydajniejszych kart graficznych tak niewielkich rozmiarów dostępna obecnie na rynku.

Zainstalowany układ graficzny i pamięć w SAPPHIRE R9 380 ITX Compact utrzymywane są w niskiej temperaturze przez wydajny system chłodzenia z kilkoma rurkami cieplnymi oraz pojedynczym wentylatorem z podwójnym łożyskiem kulkowym. Za zwiększoną wytrzymałość i stabilność odpowiadają zaś wysokiej jakości dławiki SAPPHIRE Black Diamond.

Na karcie SAPPHIRE Radeon R9 380 ITX Compact znalazł się układ graficzny oparty na najnowszej odsłonie architektury AMD Graphics Core Next z 1792 procesorami strumieniowymi.

GPU taktowany jest zegarem 980 MHz, natomiast 2 GB pamięci GDDR5 pracuje z zegarem 1400 MHz (efektywnie 5600 MHz). Wydajność oferowana przez małych rozmiarów kartę SAPPHIRE doskonale sprawdzi się w grach z rozdzielczością 1080p.

Karta SAPPHIRE R9 380 ITX Compact obsługuje wszystkie najnowsze technologie, takie jak DirectX 12,OpenGL 4.5, AMD FreeSync, TrueAudio, LiquidVR, VSR scaling oraz Frame Rate Target Control.

Pod względem wyjść wideo, opisywana tu grafika również nie rozczarowuje, gdy kartę wyposażono w dwa złącza Mini DisplayPort, jedno HDMI 1.4a oraz jedno DVI-I.

Technologia AMD Eyefinity, z kolei umożliwia podłączenie do karty maksymalnie 6 monitorów (z wykorzystaniem dodatkowych rozdzielaczy). W przypadku zestawień dwóch i więcej kart w trybie AMD CrossFire połączenie specjalnym mostkiem nie jest wymagane – synchronizacja CrossFire następuje za pośrednictwem magistrali PCI-Express.

Sapphire wyposażyło swój najnowszy produkt w podwójny BIOS, a pomiędzy trybem klasycznym i UEFI można przełączać się za pomocą przełącznika na laminacie.

Karta SAPPHIRE R9 380 ITX Compact jest już dostępna w sprzedaży, a jej cena wynosi około 889 zł. Udzielana gwarancja to jedyne 2 lata. Pod tym kątem producent mógłby się nieco bardziej postarać.

Specyfikacja karty SAPPHIRE Radeon R9 380 ITX Compact:

Model

SAPPHIRE R9 380 ITX Compact

Procesor graficzny

Antigua PRO

Proces technologiczny

28 nm

Pamięć

2 GB GDDR5 256-bit

Procesory strumieniowe

1792

Jednostki teksturujące

112

Jednostki ROP

32

Zegar procesora graficznego

980 MHz

Zegar pamięci

1400 MHz

System chłodzenia

Pojedynczy wentylator

Wyjścia

HDMI 1.4a, 2 x Mini DisplayPort, 1x DVI-I

Interfejs

PCI-Express 3.0