Home / Aktualności / Sapphire Radeon R9 290X z 8 GB pamięci

Sapphire Radeon R9 290X z 8 GB pamięci

Sapphire Radeon R9 290X z 8 GB pamięci według dostępnych nam informacji ma pojawić się już niebawem. Jest to pierwsza karta z taką ilością pamięci na pokładzie.

Firma Sapphire dopieszcza jeszcze swój produkt bazujący na modelu Radeon R9 290X Toxic, będzie posiadał oszałamiające 8GB pamięci DDR5 oraz 512-bitowy interfejs. Firma podaje, że Sapphire Radeon R9 290X z 8 GB pamięci będzie dodatkowo posiadał podkręcone fabrycznie zegary. W ten sposób Sapphire chce prześcignąć obecnego króla wydajności czyli kartę NVIDIA GTX TITAN Black.

Efektywnie wyglądająca karta Sapphire Radeon R9 290X z 8 GB pamięci z kolorami czarnym i żółtym posiada duże chłodzenie korzystające z technologii vapor-chamber. 

Toxic Sapphire ma nie być jedyną kartą posiadającą tak dużą pamięć. Producent myśli o jej używaniu w innych produkowanych w przyszłości kartach. I tak R9 290X Vapor-X 8 GB jest również w przygotowaniu. Karta ta również będzie posiadała znacznie podkręcone zegary oraz w odróżnieniu on wspomnianej wcześniej karty Toxic korzystała z innego schematu kolorów jeśli chodzi o jej wykonanie.Źródło: VideoCardz