Home / Aktualności / SAPPHIRE R9 270 Dual-X – ekonomia i wydajność w jednym

SAPPHIRE R9 270 Dual-X – ekonomia i wydajność w jednym

Wygląd zewnętrzny

Przejdźmy zatem do opisu zewnętrznego modelu R9 270 Dual-X. Firma SAPPHIRE posiada w swojej ofercie dwie wersje tej karty, które różnią się między sobą dołączonym kodem na grę Battlefield 4. My otrzymaliśmy wersje bez tego tytułu, w której nazwie figuruje zwrot WITH BOOST & OC.

SAPPHIRE R9 270 Dual-X 02

Karta zajmuje w komputerze 2 sloty co jest standardowym rozwiązaniem w tej klasie urządzeń. Dokładne wymiary prezentowanej na tej stronie konstrukcji to 228 x 109 x 35 mm. Układ chłodzenia składa się m.in. z dwóch wentylatorów oraz radiatora z miedzianymi rurkami cieplnymi Heat Pipes, którego obudowa nieznacznie wystaje poza obrys płytki PCB.

SAPPHIRE R9 270 Dual-X 03Bohaterka niniejszego artykułu dysponuje także pojedynczym złączem do połączenia dwóch kart graficznych z rodziny Radeon w trybie CrossFire, który znajduje się w górnej części płytki PCB tuż przy śledziu z wyjściami video, na którym mieszczą się dwa porty DVI oraz pojedyncze złącza DisplayPort 1.2 i HDMI 1.4a.

SAPPHIRE R9 270 Dual-X 04Z kolei w tylnej części urządzenia odnajdziemy pojedyncze złącze PEG 6 pin oraz 4-pinowe złącze wentylatorów.

SAPPHIRE R9 270 Dual-X 05

W skład standardowego wyposażenia dostarczanego wraz z kartą SAPPHIRE R9 270 Dual-X WITH BOOST & OC wchodzi: instrukcja, płyta DVD ze sterownikami, adapter DVI-VGA oraz mostek CrossFire.

 

 

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Platforma testowa
4 Far Cry 2 i Call of Juarez: Gunslinger‏
5. Grid 2 i Dirt 3
6. Battlefield 3 i Lost Planet 2
7. Batman Arkham Asylium i Mafia II
8. Diablo 3 i Crysis 3
9. Max Payne 3 i Metro Last Light
10. Testy syntetyczne – benchmarki
11. Temperatura i pobór mocy
12. Oprogramowanie i Overclocking
13. Podsumowanie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.