Home / Aktualności / SAPPHIRE R9 270 Dual-X – ekonomia i wydajność w jednym

SAPPHIRE R9 270 Dual-X – ekonomia i wydajność w jednym

Podsumowanie

SAPPHIRE R9 270 Dual-X 06SAPPHIRE R9 270 Dual-X to reprezentant jednego z najpopularniejszych przedziałów cenowych na polskim rynku kart graficznych, który mieści się w zakresie od 500 do 700 zł. Aktualnie (na dzień 20.11.2014) ceny tej karty wynoszą w wielu sklepach od 615 do około 635 zł, tak więc nie powinna ona nadszarpnąć budżetu domowego statystycznego polaka, w zamian oferując stosunkowo dobrą wydajność, całkiem wydajny układ chłodzenie (przede wszystkim w trybie2D – cisza i wydajność) oraz bardzo dobry potencjał OC.

Pamiętajmy, że wyniki jakie uzyskaliśmy w kategorii overclocking zostały uzyskane bez konieczności podnoszenia napięcia, a więc jeśli zdecydujemy się na tę operację, możemy spodziewać się, że uda nam się zyskać jeszcze więcej “darmowych” MHz i tym samym osiągnąć dodatkowy wzrost wydajności w grach 3D.

Pewien niedosyt pozostawia jednak wydajność coolera w trybie 3D pod dużym obciążeniem (wentylatory zaczynają być już słyszalne), a na tle niektórych rywali także temperatury mogłyby być jeszcze niższe. Także chyba czas by firma SAPPHIRE pomyślała o zwiększeniu okresu gwarancyjnego na swoje produkty z 24 do minimum 36 miesięcy lub wprowadziła jakiś dodatkowy pakiet ochronny na wypadek awarii karty graficznej po 24-miesiącu od zakupu (wielu konkurentów oferuje standardowo 36-miesięczną gwarancję).

Podsumowując wszystkie za i przeciw pragniemy nagrodzić bohatera niniejszego artykułu naszą nagrodą za wysoki potencjał OC. Serdecznie gratulujemy!

Polecamy1
badge_OC


1. Wprowadzenie

2. Wygląd zewnętrzny
3. Platforma testowa
4 Far Cry 2 i Call of Juarez: Gunslinger‏
5. Grid 2 i Dirt 3
6. Battlefield 3 i Lost Planet 2
7. Batman Arkham Asylium i Mafia II
8. Diablo 3 i Crysis 3
9. Max Payne 3 i Metro Last Light
10. Testy syntetyczne – benchmarki
11. Temperatura i pobór mocy
12. Oprogramowanie i Overclocking
13. Podsumowanie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.