Home / Aktualności / SAPPHIRE Pulse Radeon RX Vega 56 – karta z efektem WOW

SAPPHIRE Pulse Radeon RX Vega 56 – karta z efektem WOW

Firma SAPPHIRE wprowadza do swojej oferty niereferencyjny model karty graficznej z rodziny Vega 56, który nosi oznaczenie fabryczne 11276-02. Model ten cechuje bardzo duży układ chłodzenia, który jest prawie dwukrotnie większy od powierzchni zajmowanej przez płytkę PCB.

Karta SAPPHIRE Pulse Radeon RX Vega 56 wyposażona jest m.in. w duże aluminiowe radiatory z niklowanymi rurkami Heat Pipe, dwa 100-mm wentylatory, a także w efektownie wyglądającą płytkę Back Plate znajdującą się na rewersie laminatu.

Częstotliwość pracy układu graficznego Vega 10 została względem modeli referencyjnych poniesiona o kilkadziesiąt MHz i teraz wynosi ona bazowo 1208 MHz oraz 1512 MHz w trybie Boost. Z kolei pamięci HBM2 taktowane są zegarem 800 MHz (efektywnie 1600 MHz), oferując przepustowość na poziomie 409,6 GB/s.

Do poprawnej pracy opisywana tu nowość potrzebuje podłączenia podwójnej wtyczki PEG 8-pin. Zestaw wyjść video to w tym przypadku trzy porty DisplayPort 1.4 oraz pojedyncze złącze HDMI 2.0.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.